Sondaż: PiS wciąż liderem

Na finiszu kampanii partia rządząca ma największe szanse na zwycięstwo - pisze w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

(fot. PiS / Flickr)

Według najnowszego sondażu IBRIS dla dziennika wybory do PE wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, notując wynik 38,7 proc. Druga jest Koalicja Europejska popierana przez 35 proc. respondentów. W porównaniu z poprzednim sondażem z 11 maja dystans między największymi ugrupowaniami zmniejszył się nieznacznie - o 1,4 proc.

Jak zwraca uwagę "Rz" polityczni giganci uciekają pozostałym ugrupowaniom. Trzecia w rankingu Wiosna tylko nieznacznie przekracza próg wyborczy z poparciem 6,3 proc. Za nią jest Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy z poparciem 6 proc., a na piątym miejscu - Kukiz'15 z wynikiem 4,9 proc. Lewica Razem balansuje w sondażu dziennika na granicy błędu statystycznego. 9 proc. pytanych w sondażu, nie wie na kogo chce zagłosować.

Aż 53 proc. badanych deklaruje, że na wybory pójdzie. "Frekwencja będzie na pewno wyższa niż w poprzednich" - powiedział gazecie szef IBRIS Marcin Duma. Jak dodał, nie ma co liczyć, że frekwencja będzie równa sondażowym deklaracjom, ale realnie można liczyć na około 38-40 proc. (PAP)

nmk/ godl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 12 lightning_network

zauważalne są pewne analogie z historii mniej lub bardziej odległej:

rysuje się w 2019 roku możliwość wariantu węgierskiego: Fidesz (PiS), ale czas zainstalować mu bezpiecznik antyroszczeniowy ala Jobbik (Konfederacja)

albo: sanacja (PiS) + endecja (Konfederacja) + 1% KPP (Koalicja Egzotyczna pt. "by było tak jak było")

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 9 talmud

dopoki nie zorganizuje sie spoleczenstwo oddolnie & stworzy nowa formacje nic sie w polsce nie zmnini - tylko beda sluzby rozgrywac spoleczenstwo popis to dno wiosna nowoczesna bajeczna kloaczna etc etc to szambo pozostaje tylko glosowac na KONFEDERACJE

! Odpowiedz
7 15 cwany_lis

Konfederacja Rules !!!
Wreszcie !
Acz jak ktoś mądry powiedział dopiero się tworzy i po wyborach wywala wreszcie ta ruską babę z Warszawy która startuje z Warmii i Mazur.

! Odpowiedz
7 37 lelo1949

KE przeciw roszczeniom od niemiec,za sprowadzaniem imigrantów,za podniesieniem wieku emerytalnego,przeciw 13 emeryturze to wyborcom w większości wystarczy

! Odpowiedz
11 39 grzegorzkubik

KE to twór sztuczny. Po jesiennych wyborach rozpadnie się.

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil