Sondaż PiS przed PO. Kopacz przed Szydło

2015-07-16 19:30
publikacja
2015-07-16 19:30
fot. REPORTER / EastNews

Prawo i Sprawiedliwość wciąż 10 punktów procentowych przed Platformą Obywatelską w najnowszym sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Ankieterzy zapytali też, czy lepszym premierem byłaby Ewa Kopacz czy Beata Szydło? W sondażu wygrywa obecna szefowa rządu.

(fot. REPORTER / EastNews)

Gdyby wybory odbyły się dziś, to Prawo i Sprawiedliwość miałoby 33 punkty procentowe poparcia, a Platforma Obywatelska 23. Poparcie dla obu ugrupowań, w porównaniu z poprzednim badaniem Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, nie zmieniło się. Na trzecim miejscu znalazło się nieistniejące jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza - poparłoby je 18 procent ankietowanych (poparcie spadło o jeden punkt).

Ankieterzy spytali też o szanse nieistniejącej jeszcze koalicji SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy i Zielonych - mogłaby ona liczyć na poparcie 7 procent ankietowanych. Na 5 procent mogłyby liczyć NowoczesnaPL (spadek o trzy punkty) i Polskie Stronnictwo Ludowe (bez zmian w porównaniu z ostatnim badaniem). Pozostałe ugrupowania nie weszłyby do parlamentu.

Większość ankietowanych uznała, że to Ewa Kopacz byłaby lepszym premierem od Beaty Szydło. Tak wskazało 39 procent badanych (o pięć punktów procentowych więcej niż ostatnio). Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera sprawdziłaby się w tej roli zdaniem 36 procent ankietowanych (spadek o siedem punktów procentowych).

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób pełnoletnich. Wielkość próby N=1002.

IAR/fakty.tvn24.pl/gaj/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (105)

dodaj komentarz
~bogna
Przecież wiadomo, że lepszy byłby premier-cukiernik. Pani Beata ma ogromne doświadczenia w dziedzinie ciastkarstwa, o czym wiedzą jej współpraciwnicy z domów kultury i koleżanki z kół gospodyń. Oświęcimska kuchareczko! Do boju! Zniszcz Ewkę dobrem, a dokładniej dobrym ciastem.
~nowak
Nigdy w to nie uwierzę aby Polacy byli aż tak naiwni pokładając jeszcze jakieś nadzieje w tej partii, a zwłaszcza w tej pani od tej platformy. Obejrzyj 'Platforma Oszustów' na youtube.com - tego zapomnieć nie da.
~Bicznaapios
To przecież normalna sprawa że żadne szydło czy tam dratwa nie będą rządzić Polską ,kurdupel już przebiera nóżkami by dorwać się do władzy i zemścić się na tych co to niby zamordowali jego brata prezydenta "tysiąclecia " pożal się Boże .AA wy głosujcie pisowskaa ciemnoto.na pis .
~Max
Dokladnie tak będzie..."On" dopiero zrobi rewolucję...bokiem nam wyjdzie..
~fpwd
A ja życzę zwycięstwa PIS i Kukizowi. Po roku awantur i komisji śledczych będą nowe wybory, ale tym razem już nikt na nich nie zagłosuje. Rząd PIS, a wcześniej PC nigdy nie przetrwał całej kadencji.
~MA
Świat się zmienia: Jak DOTĄD 14 like-ów na Bankierze na PIS vs. 9 14 like-ów na PO:)
Świat się zmienia!!
~MA odpowiada ~MA
vs. 9 miało być
~dobek
Jak pomoże wszystkim potrzebującym na dworcach to niech pomoże też kierowcom TIRÓW to sondaż dla PO pójdzie do góry.
~gosv
To juz szcxyt bezcelnosci tacy ktorzy nie szanuja wladzy nie gcdni byc obywatelem tegp kraju

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki