REKLAMA

Sondaż IBRIS: To seniorzy dają władzę PiS

2022-01-29 06:43
publikacja
2022-01-29 06:43
Sondaż IBRIS: To seniorzy dają władzę PiS
Sondaż IBRIS: To seniorzy dają władzę PiS
fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

W sondażach od miesięcy wygrywa PiS. Chociaż przez drożyznę, zamieszanie z Polskim Ładem i brak zdecydowanych działań w walce z pandemią poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) nieco topnieje. To seniorzy dają władzę PiS - wynika z sondażu IBRIS opublikowanego w "Super Expressie".

Jak oceniono, "gdyby tylko emeryci decydowali o przyszłości kraju, to PiS mogłoby być spokojne". "PiS może liczyć na największe poparcie najstarszej grupy Polaków. W sondażu zebrało 38 proc. głosów" - podkreślono.

"Na drugim miejscu znalazła się KO z wynikiem 14,1 proc. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 12,9 proc." - czytamy w weekendowym "Super Expressie". Wyjaśniono, że "dalej znalazły się Lewica, PSL, Konfederacja".

"Starsi ludzie dorastali w czasach, gdy państwo było silne i z traumą wspominają chwile jego słabości po upadku komuny. PiS jest dla nich symbolem silnej obecności państwa w życiu człowieka" - skomentował prof. Rafał Chwedoruk (53 l.).

Na łamach gazety politolog zwrócił uwagę, że "jest jeszcze kwestia poprawy ich sytuacji ekonomicznej przez waloryzację emerytur i dodatkowe świadczenia za rządów PiS".

"Kaczyński musi bardzo mocno walczyć o to, by zatrzymać inflację i drożyznę, bo spora część niezdecydowanego elektoratu może pójść do urn i zagłosować na SLD lub Tuska" - powiedział. "To czynniki ekonomiczne, a nie np. afera Pegasusa, będą miały decydujący wpływ na wyniki wyborów" - podkreślił Chwedoruk.

Sondaż przeprowadzono 26 stycznia 2022 r. na grupie 1 tys. emerytów.(PAP)

gj/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zosia3005
Tytuł przewrotny. Ja ujęłabym to tak : aż 62 % emerytów NIE popiera PIS , tylko 38% popiera .... cieniutko jak na grupę w której PIS ma podobno największe poparcie

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki