Sondaż IBRIS: Duża przewaga PiS, Hołownia wchodzi do Sejmu

2020-07-06 08:20
publikacja
2020-07-06 08:20
fot. Grzegorz Kozakiewicz / FORUM

PiS poparłoby 38 proc. wyborców, KO - 23,6 proc., a na "Polskę 2050" Szymona Hołowni zagłosowałoby 11,9 proc. Polaków - wynika z sondażu IBRIS dla Onetu. Do Sejmu weszłaby też Lewica i Konfederacja (po 7,3 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska (5,2 proc.).

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, największe poparcie zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość - 38 proc. oraz Koalicja Obywatelska - 23,6 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego w sobotę przez IBRiS, a opublikowanego w poniedziałek na stronach portalu Onet.pl.

W badaniu został uwzględniony ruch "Polska 2050" Szymona Hołowni, którego zamiar powołania były kandydat na prezydenta zapowiedział pod koniec czerwca. Miałby to być ruch społeczny w formie stowarzyszenia. Według sondażu IBRIS, na to ugrupowanie - w razie startu do parlamentu w 2023 roku - zagłosowałoby 11,9 proc. wyborców.

Do parlamentu dostałyby się jeszcze: Lewica - 7,3 proc., Konfederacja - 7,3 proc. i Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska - 5,2 proc. (przy progu wyborczym 5 proc.). 6,8 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało prawie 60 proc. badanych (49,85 proc. "zdecydowanie tak", 9,79 proc. "raczej tak"). Prawie 38 proc. nie wyraziło zainteresowania udziałem w wyborach (25,17 proc. "zdecydowanie nie", 12,59 proc. "raczej nie"). 2,6 proc. badanych przyznało, że trudno im powiedzieć, czy wezmą w nich udział.

Sondaż został przeprowadzony metodą CATI na próbie 1100 osób.(PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (74)

dodaj komentarz
znawca_inwestor
A wy produkujcie się, produkujcie się. Za tydzień i tak wygra Rafał
przemek_opinia
Gdyby nie wsparcie rodzimej telewizji TVNu pana Hołowni nie byłoby, podobnie było z Palikotem. Kukiz przynajmniej musiał zmierzyć się z wszystkimi, którzy byli przeciwnie - czyli dosłownie z wszystkimi. A Hołownia realizuje politykę programową TVNu i dostaje wsparcie. W styczniu mówi, że zaprosiłby Tuska do swojego Gdyby nie wsparcie rodzimej telewizji TVNu pana Hołowni nie byłoby, podobnie było z Palikotem. Kukiz przynajmniej musiał zmierzyć się z wszystkimi, którzy byli przeciwnie - czyli dosłownie z wszystkimi. A Hołownia realizuje politykę programową TVNu i dostaje wsparcie. W styczniu mówi, że zaprosiłby Tuska do swojego gabinetu na doradcę bo go ceni, w maju, że Trzaskowski powinien przewodniczyć partii i będzie z nim współpracował. Nie ma co Hołownia to "człowiek spoza partii" - śmiech na sali. Tak jak ludzie krytykowali Kukiza możemy teraz powiedzieć do Hołowni, żeby wracał wyprowadzać ludzi na scenę w kolejnym show TVNu, a nie zajmował się polityką.
krokus12
Wyluzuj innym zarzucasz krytykowanie Kukiza a sam odsyłasz Hołownię do innych zajęć co innego krytyka a co innego rozstawianie ludzi po kątach
marszalek2020
Kandydaci jacy są tacy są, ale Duda przynajmniej zapewni spokój ograniczenie złodziejstwa i rozwój Polski.
Trzaskowski ze swoją homofobią (żądanie braku publiczności na debacie) będzie tylko niszczył, licząc że im bardziej zniszczy, tym lepszą posadę i emeryturę zapewnią mu Niemcy jak już zwieje z Polski wzorem
Kandydaci jacy są tacy są, ale Duda przynajmniej zapewni spokój ograniczenie złodziejstwa i rozwój Polski.
Trzaskowski ze swoją homofobią (żądanie braku publiczności na debacie) będzie tylko niszczył, licząc że im bardziej zniszczy, tym lepszą posadę i emeryturę zapewnią mu Niemcy jak już zwieje z Polski wzorem swego guru - Tuska.
przemek_opinia
Duda na pewno zapewni ciągłość pracy sejmu nad inwestycjami, które teraz są realizowane. Trzaskowski będzie wszystko wetował dla zasady, żeby destabilizować pracę PiSu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
takeda83
hipoteza Michalkiewicza się sprawdza petru gęby nie otworzył a już miał takie poparcie jak hołownia widać że ta sama agentura stoi za tymi wydmuszkami
karauff
62% społeczeństwa to opozycja. PIS popiera 38%.
Szanowni: nie pozwólcie aby A. Duda wygrał wybory.
Następny krok w realizacji wizji Polski Plus to likwidacja wolnych mediów.
51% udziałów będzie musiało być kapitałem polskim. A że na rynku kapitału wolnego brak, więc na polecenie Rządu kupią to spółki
62% społeczeństwa to opozycja. PIS popiera 38%.
Szanowni: nie pozwólcie aby A. Duda wygrał wybory.
Następny krok w realizacji wizji Polski Plus to likwidacja wolnych mediów.
51% udziałów będzie musiało być kapitałem polskim. A że na rynku kapitału wolnego brak, więc na polecenie Rządu kupią to spółki państwowe. I Jacek Sasin wyznaczy Zarządy spółek medialnych.
Już nigdy więcej nie dowiemy się o przekrętach, aferach, kradzieżach, nepotyzmie, itd. z udziałem rządzących. Będzie jeden przekaz: jest świetnie, Polska jest rajem a rządzący są super.
Mam ponad 60 lat i już to przeżywałem w PRL-u.
Proszę nie dajmy się.
jaguar_61
i bardzo dobrze....wymień jakie zagraniczne media działają w Niemczech,czy USA ????

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki