REKLAMA

Solidarna Polska przeciwna sprzedaży lotniska w Łodzi. "Powinno należeć do państwa"

2021-02-01 17:34
publikacja
2021-02-01 17:34
Solidarna Polska przeciwna sprzedaży lotniska w Łodzi. "Powinno należeć do państwa"
Solidarna Polska przeciwna sprzedaży lotniska w Łodzi. "Powinno należeć do państwa"
fot. Michał Tuliński / / FORUM

Interwencję poselską przeciwko sprzedaży łódzkiego portu lotniczego im. Reymonta podjął w poniedziałek w Łodzi wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Zdaniem wiceministra "lotniska, drogi, kolej powinny należeć do polskiego państwa".

"Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi - podobnie jak wszystkie lotniska, drogi, szlaki kolejowe powinien należeć do polskiego państwa - do władzy centralnej czy samorządowej. Nie można prywatyzować infrastruktury, która jest naturalnym monopolem. (...) Na to nie może być zgody, dlatego składam interwencję poselską do ratusza. Będę również uczestniczył w sesji Rady Miasta w Łodzi i przekonywał radnych do wyrażenia sprzeciwu przeciw pomysłowi prywatyzacji lotniska w Łodzi" -poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Łodzi Janusz Kowalski.

Kowalski - wraz z towarzyszącym mu szefem Solidarnej Polski w Łódzkiem Piotrem Ciepluchą - zapowiedział, że rozpoczyna walkę o łódzkie lotnisko i jeśli jego prywatyzacja dojdzie do skutku, władzę straci prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

"Zrobimy wszystko, by przestała być prezydentem, czy w trybie referendalnym, czy wyborczym, ponieważ Polacy nie zgodzą się na to, by prywatyzować majątek narodowy, który powinien być pod kontrolą państwa" - dodał Kowalski.

Zamiar sprzedaży części udziałów w łódzkim lotnisku, których większość posiada obecnie Miasto Łódź, ogłosił w połowie stycznia wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik. Plany te już zaakceptowali łódzcy rajcy w przyjętej niedawno uchwale intencyjnej.

"Nie ma mowy o prywatyzacji, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy zbyć maksymalnie 49 proc. udziałów w łódzkim lotnisku. Według obowiązujących regulacji infrastruktura krytyczna musi zostać pod kontrolą publiczną. Ponadto chciałbym jasno powiedzieć, że jestem otwarty na inwestora reprezentującego kapitał publiczny" - powiedział w odpowiedzi na wystąpienie wiceministra Pustelnik.

Jak dodał, jest gotów w trybie natychmiastowym rozważyć każdą "konkretną ofertę państwowego, publicznego inwestora" i że taką ofertą władze Łodzi "byłyby zachwycone".

"Poszukiwanie inwestora, który pomógłby łódzkiemu lotnisku stanąć na nogi jest procesem bardzo trudnym i złożonym. Musimy jeszcze wykonać kawał pracy, by doprecyzować naszą ofertę, odpowiednio ją ukierunkować, aby dla potencjalnych odbiorców - czy to publicznych czy prywatnych - była w pełni atrakcyjna i zrozumiała. Jeszcze dużo czasu przed nami, zanim sformułujemy konkretną ofertę" - zaznaczył Pustelnik.

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (11)

dodaj komentarz
lelo1949
PO sprzedałoby wszystko,nawet Lasy Państwowe chcieli sprzedać razem z PSL
antybolszewik
Nie jestem fanem PO ale to co mówisz to była akurat propaganda PiSu. Potem poszły tytuły w brukowcach "Polskie lasy chcą Niemcom oddać". Jestem blisko tematu i widzę masę patologii w Lasach Polskich ale nikt nie ma interesu aby to zreformować
minirekin
No cóż, niestety na głupotę kolego nie ma lekarstwa! Oglądaj dalej TVpis zapewne pomoże w utrwaleniu poglądów! A tak na marginesie. Pisowi tak zależy na lotnisku w Łodzi i Modlinie, które są samorządowe, że nie dostały wsparcia z tarcz covidowych, które popłynęły do kontrolowanych przez pis państwowych lotnisk.No cóż, niestety na głupotę kolego nie ma lekarstwa! Oglądaj dalej TVpis zapewne pomoże w utrwaleniu poglądów! A tak na marginesie. Pisowi tak zależy na lotnisku w Łodzi i Modlinie, które są samorządowe, że nie dostały wsparcia z tarcz covidowych, które popłynęły do kontrolowanych przez pis państwowych lotnisk. Lotnisko w Łodzi powstało z pieniędzy mieszkańców i wara Pisowi i im podobnym od wypowiadania się w tej kwestii!
wwojtekw
Wiemy, że PO to "najgorszy sort" i winni wszystkiego co złe. Ilu z nich PiS rozliczył i posadził? Oni wszyscy siebie warci, pewnie razem wódkę piją, a ludzie by się pozabijali za jednymi czy drugimi.
born2roll
Z tego Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski to nawet zdolny bolszewik. Sowiecki zapał, sowiecka krew. Po twarzy nawet widać. Zdradzają go te "szlachetne" rysy i wzrok "pogrążony w refleksji".
wwojtekw
Niech finansują ze swoich pieniędzy! Już mamy taki przykład w Radomiu, który okazał się fiaskiem kompletnym.
antybolszewik
Może mój wpis jest niezbyt zrozumiały dla wszystkich ale pochodzi z mema z kotem, gdzie uroczy zwierzak doznaje olśnienia, że bardzo ładne założenia doprowadzą niechybnie do katastrofy. :O
wrazicki
Ile lat jeszcze musi upłynąć żeby ludzie zrozumieli, że państwowe to znaczy nierentowne, źle zarządzane i jest to przechowalnia dla swoich...
darius19
trafny wpis - ale "homo sovieticus" jeszcze w naszych umysłach siedzi...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki