Societe Generale zwolni dodatkowo 900 osób

Société Générale zamknie 300 oddziałów, aby obniżyć koszty i wzmocnić bankowość mobilną. Redukcja etatów i placówek zaplanowana jest na trzy lata - pracę straci 900 osób, a 15 proc. oddziałów banku zostanie zamkniętych - donosi serwis Bank Innovation. W 2016 roku bank ogłosił już zwolnienie 2550 członków załogi.

(fot. Christophe Petit Tesson/MAXPPP / FORUM)

W poniedziałek SocGen przedstawił plan oszczędnościowy na 1,1 mld euro, w jego ramach bank dokona redukcji etatów, zamknie 300 oddziałów i zmniejszy liczbę placówek back-office. Zwolnienia obejmą dodatkowych 900 osób z uwagi na zlikwidowanie oddziałów i opłaty w wysokości 400 mln euro.

Większość problemów, wynikających z połączenia narzędzi cyfrowych, nowych regulacji i polityki wewnętrznej, spadnie na sektor detaliczny. Przychody z tego sektora stanowią jedną trzecią przychodów banku. Zwiększenie liczby osób objętych zwolnieniem grupowym jest wynikiem między innymi tego, że Société Générale  poniósł dodatkowe opłaty w wysokości 678 mln dol w przeciwieństwie do wyników z czwartego kwartału. 

W 2016 roku bank ogłosił zwolnienie 2550 członków załogi w sektorze detalicznym w ramach strategii "Plan 2020". Dzięki niemu Société Générale ma utrzymać 3-procentowy wzrost przychodu rocznie, dodatkowo 3,6 mld przychodu za trzy lata, a także uzyskanie zwrotu na kapitale własnym na poziomie 11,5 proc. W ramach planu bank zamierza zamknąć lub sprzedać niektóre z oddziałów, ponieważ zainwestuje w technologię i bankowość mobilną. 

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.