REKLAMA

Soboń: Mieszkańcy zdecydują o standardzie wykończenia lokali w "Mieszkaniu Plus"

2018-05-30 06:33
publikacja
2018-05-30 06:33
Soboń: Mieszkańcy zdecydują o standardzie wykończenia lokali w "Mieszkaniu Plus"
Soboń: Mieszkańcy zdecydują o standardzie wykończenia lokali w "Mieszkaniu Plus"
fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Mieszkańcy będą decydowali o standardzie wykończenia lokali w rządowym programie "Mieszkanie Plus" - powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

"To czy lokale w programie "Mieszkanie Plus" będą oddawane do użytku w stanie deweloperskim, czy +pod klucz+ będzie zależało od potrzeb potencjalnych najemców tych mieszkań" - powiedział Soboń.

Obecnie lokale są budowane w różnym standardzie - od stanu deweloperskiego do kompletnie wykończonych, pod tzw. klucz.

W Białej Podlaskiej, gdzie obecnie są oddawane do użytku lokale z programu "Mieszkanie Plus", w trakcie naboru lokatorów przeprowadzono ankietę. Jak mówiła prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej Bernadeta Puczka "przy składaniu wniosków pytaliśmy wszystkich chętnych do zamieszkania, w jakim standardzie oczekują lokali".

"Każdy z zainteresowanych życzyłby sobie innego wykończenia mieszkania, począwszy od podłogi, a skończywszy na białym montażu w łazience. Dlatego też wspólnie z mieszkańcami zdecydowaliśmy, że mieszkania oddamy w standardzie deweloperskim i każda z rodzin wykończy je we własnym zakresie" - mówiła prezes Bernadeta Puczka.

W Białej Podlaskiej mieszkania są oddawane z opcją dojścia do własności. W Jarocinie, gdzie możliwy jest tylko najem, mieszkania wykończono "pod klucz". W Jarocinie 96 mieszkań oddano pod koniec kwietnia.

Program "Mieszkanie Plus" działa w dwóch obszarach. Obszar społeczny realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programów Społecznego Budownictwa Czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Za komercyjny obszar odpowiada BGK Nieruchomości, która ma w budowie około 2 tys. mieszkań, kolejne 25 tys. jest w przygotowaniu. Budowy trwają m.in. Katowicach, Wałbrzychu, Kępnie, Kępicach i Gdyni.(PAP)

autor: Katarzyna Fiuk, Mariusz Polit

kfk/ mp/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki