REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Sobolewski: Liczymy, że w maju uda się przedstawić Nowy Ład

2021-05-06 07:41
publikacja
2021-05-06 07:41
Sobolewski: Liczymy, że w maju uda się przedstawić Nowy Ład
Sobolewski: Liczymy, że w maju uda się przedstawić Nowy Ład
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Liczymy, że przedstawienie Nowego Ładu odbędzie się jeszcze w terminie majowym - powiedział w czwartek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Podkreślił w Polskim Radiu 24, że program Nowego Ładu ma być odpowiedzią na postcovidową rzeczywistość.

Według wcześniejszych informacji uzyskanych przez PAP konwencja programowa partii, na której zostanie zaprezentowany Nowy Ład, odbędzie się najwcześniej 15 maja.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w ubiegłym tygodniu w Polsat News, że w ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię. Dodał, że przewiduje on też reformę systemu podatkowego, środki na potrzeby polskiej młodzieży, na wsparcie rolników. Odnosząc się do podatków, premier zastrzegł, że w tej chwili nie może mówić o szczegółach, bo projekt jest jeszcze w fazie konsultacji wewnątrz obozu rządzącego.

Autor: Monika Zdziera

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki