Smuda: Za dużo graliśmy wszerz boiska i do tyłu

2012-06-09 09:24
publikacja
Trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda podczas konferencji prasowej po remisowym meczu Polski z Grecją nie krył rozczarowania wynikiem i przede wszystkim drugą połową spotkania.

Wojtek Szczęsny otrzymuje czerwoną kartkę od sędziego Carlosa Velasco Carballo

"W przerwie bardzo się motywowaliśmy, chcieliśmy utrzymać ten wynik. Niestety, za dużo graliśmy wszerz boiska i do tyłu. Grecy w dziesiątkę nie mieli nic do stracenia i udało im się strzelić gola" - powiedział selekcjoner biało-czerwonych. Smuda nie chciał komentować występu Wojciecha Szczęsnego. Podkreślił także, że to dopiero początek turnieju.

» Polska - Grecja 1:1

Smuda podkreślił dobrą grę Greków w obronie. "Nie będę się teraz zastanawiał, która obrona jest lepsza, czy obrona Rosji, czy Czech, czy grecka. Grecja to świetny zespół, doświadczony, jeżeli chodzi o obronę i niełatwo im strzelić bramkę."

Selekcjoner biało-czerwonych zwrócił także uwagę na trudną sytuację w jakiej znaleźliśmy się po faulu Wojciecha Szczęsnego. "Chciałem już wcześniej zrobić zmianę - miał wejść na boisko Brożek - ale niestety czerwona kartka pokrzyżowała nam plany.

» Bankrut gra z przyszłym bankrutem

Drugi bramkarz reprezentacji Polski Przemysław Tytoń nie kryje, że po meczu z Grecją w polskiej szatni nie było euforii. "Na początku drugiej połowy Grecy przejęli inicjatywę, i trudno nam się było obudzić. Są różne fazy w ciągu meczu - my przeważaliśmy w pierwszej połowie, mieliśmy swoje sytuacje, nie wszystkie wykorzystaliśmy. Troszkę szkoda. Trzeba szanować zdobyty punkt i myśleć o kolejnym spotkaniu" - powiedział Tytoń.

» Czesi są wstrząśnięci wysoką porażką z Rosją

Strefa specjalna:
Euro 2012 w Bankier.pl

Wojciech Szczęsny żałuje czerwonej kartki, ale cieszy się, że Przemysław Tytoń obronił rzut karny. "Nikt nie chciałby dostać czerwonej kartki w takim meczu. Nie wiem, czy mi się należała, nie widziałem powtórek, ale przyjąłem tę decyzję. Kolejny mecz obejrzę z trybun i będę się denerwować bardziej niż na boisku.

"Szkoda tych kilku sytuacji, które mieliśmy w pierwszej połowie. Przy odrobinie szczęścia mogło być 2:0, albo 3:0 i gra wyglądałaby zupełnie inaczej. Ale jesteśmy dobrze nastawieni i gramy dalej" - powiedział natomiast po meczu z Grecją Robert Lewandowski.

» Wojciech Szczęsny: to dla nas stracone punkty

Grecja darowała Polsce życie - określiła mecz rozpoczynający Euro 2012 hiszpańska prasa. Zdaniem komentatorów, polscy piłkarze nie wykorzystali szansy na zwycięstwo.

Teoretycznie Polacy mieli łatwe zadanie. Grali na własnym boisku, przeciwko 10-osobowej drużynie i prowadzili 1:0. Jednak mimo to, mecz o mało nie zakończył się porażką gospodarzy. Sytuację uratował Tytoń - czytamy w dzienniku sportowym Marca. El Pais przypomina zaś, że Polakom nie udało się złamać klątwy ciążącej na gospodarzach mistrzostw Europy. Pierwszy mecz zwykle kończy się ich przegraną albo remisem. Choć ten, gdyby czerwono biali grali w drugiej połowie tak, jak w pierwszej zakończyłby się zwycięstwem - twierdzi El Pais. Zdaniem komentatorów, najlepiej na boisku spisali się Robert Lewandowski i Przemysław Tytoń.