Słynna zawodniczka e-sportowa rezygnuje z gry w StarCraft II

Popularna kanadyjska zawodniczka e-sportowa Sasha Scarlett Hostyn ogłosiła zamiar wycofania się z profesjonalnej gry w StarCraft II na rzecz Dota 2. Straciłam zainteresowanie tą grą - mówi dziennikowi The Guardian.

(fot. Mark Keppler/dapd / FORUM)

Dla analityków to kolejny argument za śmiercią gier strategicznych jeden na jeden i rosnącym znaczeniem gier drużynowych.

Kanadyjka Sasha Scarlett Hostyn to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek e-sportowych; gra w StarCraft II od 2011 roku, od czerwca 2012 w profesjonalnych turniejach e-sportowych występuje w barwach Team Acer, drużyny sponsorowanej przez tajwańskie przedsiębiorstwo komputerowe Acer. W tym czasie zdołała wygrać cztery duże turnieje StarCraft II i dotrzeć do finałów kilku innych, wygrywając łącznie ponad 100 tys. dolarów. W Team Acer gra u boku m.in. Polaka Artura Nerchio" Blocha.

W wywiadzie udzielonym The Guardian Hostyn uzasadnia odejście od StarCraft II chęcią sprawdzenia swoich sił w innej grze oraz planami związanymi z dalszą edukacją. Zawodniczka otwarcie mówi o tym, że straciła zainteresowanie StarCraftem:

Chcę spróbować czegoś innego, powiedziała Hostyn rozmówcy z The Guardian. Sporo [ostatnio] grałam w +Dota 2+, więc poćwiczę i przekonam się, czy się w tym sprawdzam, bo w wypadku +StarCraft II+ straciłam trochę tego, co pchało mnie do zawodowej gry.

Nie wyklucza jednak okazjonalnych występów ani powrotu po zapowiadanej na ten rok premierze rozszerzenia StarCraft II: Legacy of the Void.

Komentując decyzję Hostyn, serwis Kotaku nazywa ją symboliczną w świetle spadku znaczenia StarCraft II w świecie e-sportów na rzecz innych gier, m.in. League of Legends czy właśnie Dota 2. W poprzednich latach kilku innych światowej klasy zawodników decydowało o porzuceniu gry w StarCraft II na rzecz popularniejszych gier MOBA, jak League of Legends czy Dota 2. Podobną próbę podejmował m.in. Koreańczyk Lee MarineKing Jung Hoon, który jednak powrócił do SC2 po zaledwie 5 miesiącach.

Sasha Scarlett Hostyn urodziła się w Kanadzie w 1993 roku. Jest jedyną kobietą, która może się pochwalić zwycięstwem z męskim graczem z Korei w profesjonalnym meczu StarCraft II transmitowanym w koreańskiej telewizji. Przed Hostyn podobne sukcesy miała jedynie emerytowana już koreanka Seo "ToSsGirL" Ji Soo, która swoje zwycięstwa odnosiła jeszcze za czasów pierwszego StarCrafta. Koreańscy zawodnicy od lat zdobywają pierwsze miejsca w większości światowych turniejów tej gry, do tego stopnia, iż gracze spoza Korei nazywani są zbiorowo "obcokrajowcami" (foreigners). (PAP)

kflo/ mk/ bk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 ~TossMarine

Dlatego też Blizzard wydaje "Heroes of the storm" żeby wreszcie wejść na rynek MOBA.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.