REKLAMA

Służby skarbowe udaremniły nielegalne transporty 46 ton odpadów na Dolnym Śląsku

2020-11-27 08:35
publikacja
2020-11-27 08:35
fot. KaliAntye / Shutterstock

Dwa nielegalne transporty odpadów, w których łącznie przewożono 46 ton, zostały przechwycone w Zgorzelcu przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Jeden z transportów jechał do Polski z Francji, drugi zaś z Niemiec.

W transporcie z Francji znajdowało się 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej. „Z informacji w Bazie Danych Odpadowych wynikało, że polski odbiorca nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny” - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Drugi z transportów przechwyconych przez funkcjonariuszy KAS to 25 ton złom, który przewożono z Niemiec do Polski. Rzeźnicka-Gniadek poinformowała, że kierowca ciężarówki przewożącej złom nie miał kompletu dokumentów transportowych, a pojazd nie był prawidłowo oznaczony. „Zachodzi podejrzenie, że na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, a przedsiębiorca do którego miał trafić złom nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu” - dodała rzeczniczka.

Jak podała KAS, przewoźnikom grozi kara 12 tys. zł, a odbiorcy nielegalnych odpadów - do 500 tys. zł.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
Teraz codziennie o nielegalnych śmieciach ze "starej" Unii, to temat do działania, a nie państwowodyktowej niemożności

Powiązane: Śmieci - segregacja, recykling

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki