Słowenia: zatrzymano całość podejrzanego mięsa z Polski

Półtorej tony mięsa na kebaby, które dotarło do Słowenii 16 stycznia, było jedyną w tym miesiącu dostawą wołowiny, która mogła pochodzić z prowadzącej ubój chorych krów polskiej rzeźni - poinformował w poniedziałek słoweński nadzór weterynaryjny.

(fot. Piotr Malecki / FORUM)

Dodał, że badane jest pochodzenie innych 500 kilogramów mięsa dostarczonego 13 grudnia.

"Całość mięsa zatrzymano, co oznacza, że nie trafiło ono do obrotu. Nie mamy obecnie żadnych informacji o jakichkolwiek nowych dostawach podejrzanego mięsa" - powiedziała dziennikarzom minister rolnictwa Aleksandra Pivec.

Mięso z nielegalnego uboju w Polsce trafiło do kilkunastu krajów i do ponad 20 punktów w Polsce. Łącznie z nielegalnego uboju pochodziło ok. 9,5 tony mięsa, z czego 2,7 tony sprzedano za granicę. (PAP)

dmi/ kar/ sp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 po_co

Z czego robimy aferę ?
Można kupić paczkę papierosów w kiosku za 20 zł, z plakietkami i akcyzą, a można iść na targ i kupić paczkę z przemytu za 8 zł - często w ładniejszym opakowaniu.

Jak ktoś kupuje mięso z szemranego źródła to takie są później tego efekty, gdyby ta forma uboju nie była wspierana przez handlarzy to nikt nie myślałby o zabijaniu chorych krów.

Za to co się stało powinni polecieć wszyscy odpowiedzialni z Ministerstwem na czele ale mało kto z "zachodnim" świecie potrafi zachować się jak mężczyzna, łatwiej prowadzić PR prace niż wyciągać konsekwencje - tym bardziej od samego siebie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil