REKLAMA

Słowenia zamierza częściowo umorzyć długi ubogim obywatelom

2015-08-03 22:49
publikacja
2015-08-03 22:49
YAY Foto

W ramach realizowanego od poniedziałku z inicjatywy ministerstwa pracy Słowenii programu najubożsi obywatele mogą składać wnioski o umorzenie części swego prywatnego zadłużenia, do czego według władz kwalifikuje się około 100 tys. ludzi.

(YAY Foto)

Zgodnie z uchwaloną niecałe dwa tygodnie temu przez słoweński parlament ustawą program dotyczy osób, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne z tytułu długów zaciągniętych przed rokiem 2014. Niedostępny jest natomiast dla dłużników, którzy ogłosili swą upadłość konsumencką. Umorzenie będzie aktem jednorazowym, bez możliwości jego powtórzenia.

Spośród wierzycieli w programie biorą udział urzędy skarbowe i inne instytucje państwowe, a także na zasadzie dobrowolności około 30 przedsiębiorstw, w tym dostawcy energii, firmy zaopatrzeniowe, banki i towarzystwa ubezpieczeń. Do akcji przyłączyło się również ponad 35 miast i - gmin, w tym największe słoweńskie miasta jak Lublana i Maribor.

Umorzenie obejmie opłaty za prąd, wodę i ogrzewanie, za pobyt dziecka w - przedszkolu i za posiłki w stołówkach szkolnych, a ponadto na przykład składki za dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Banki zadeklarowały już gotowość anulowania należności za prowadzenie konta i inne usługi, ale zaległości kredytowe pozostaną w mocy.

O skali umorzenia mają decydować sami wierzyciele. Tylko władze skarbowe ustaliły górną granicę rezygnowania ze swych roszczeń na 50 euro. (PAP)

dmi/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Anty_ryży-kutong
U nas nasza wspaniała "szlachta" najbiedniejszym dokręca śrubę a jak się nie podoba to na bruk. A później Ewka zaprasza 2000 muslimów nierobów i udaje jacy to oni nie są tolerancyjnie razem na wzór homoseksualnej szwecji
~masakra
Umarzając długi pogłębiamy spiralę. Koniec świata... . Czysty komunizm.
~MacGawer
Max 50 euro umarza ich fiskus. U nas tyle wynosi mandat karno-skarbowy za niedostarczenie w terminie byle świstka papieru. Od darowania tak małych kwot świat się nie skończy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki