REKLAMA

Słowackie MON ofiarą cyberataku

2022-12-09 19:56
publikacja
2022-12-09 19:56

Ministerstwo Obrony Słowacji stało się w piątek celem cyberataku. Najwyraźniej z powodu tego incydentu przestała działać strona resortu. Zdaniem jego szefa Jaroslava Nad’a za atakiem stała rosyjska grupa. Nad’ potwierdził też, że na Ukrainie została zniszczona jedna z ośmiu dostarczonych przez Słowację samobieżnych haubic Zuzana 2.

Słowackie MON ofiarą cyberataku
Słowackie MON ofiarą cyberataku
/ Shutterstock

Nad’ powiedział, że atak jest reakcją na czwartkową wizytę w Kijowie, który minister odwiedził wraz z szefem dyplomacji Rastislavem Kaczerem i ministrem gospodarki Karelem Hirmanem. Minister wyraził pogląd, że była to zemsta za wyjazd na Ukrainę. Podobna do cyberataku na Parlament Europejski, który uznał władze Rosji za terrorystyczne.

Trójka słowackich ministrów zapowiedziała podczas wizyty w Kijowie dalszą pomoc wojskową i humanitarną dla walczącej z rosyjską agresją Ukrainy.

Po powrocie do kraju Nad’ potwierdził dziennikarzom, że na Ukrainie została zniszczona jedna z ośmiu dostarczonych przez Słowację samobieżnych haubic Zuzana 2. Według szefa słowackiego resortu obrony, który powołał się na informacje od swojego ukraińskiego kolegi Oleksija Reznikowa, dostarczone przez Bratysławę na Ukrainę systemy przeciwlotnicze S-300 funkcjonują bez problemów.

Piotr Górecki (PAP)

ptg/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
chudyjakszkapa
kacapy prowokują NATO :-)

jak komuch z KGB na kremlu ma wytłumaczyć że Trzy Dniowa " Operacja Specjalna" trwa 280 dni? :D

wpierw walczyli z "faszystami" ukraińskimi :-)
teraz z NATO :-)
a w przyszłym roku? z.... Federacja Galaktyczną :DDDD

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki