REKLAMA

Słowacja walczy z inflacją. Sklepy wprowadzają limity cen na produkty spożywcze

2023-03-17 15:32
publikacja
2023-03-17 15:32

Osiem dużych sieci handlowych funkcjonujących na Słowacji zdecydowało o wprowadzeniu na trzy miesiące limitów cenowych na około 400 wybranych produktów spożywczych. Inicjatywę poparł i przedstawił w piątek resort rolnictwa. Nowe ceny mają obowiązywać od najbliższego poniedziałku.

Słowacja walczy z inflacją. Sklepy wprowadzają limity cen na produkty spożywcze
Słowacja walczy z inflacją. Sklepy wprowadzają limity cen na produkty spożywcze
fot. Denys Kurbatov / / Shutterstock

Minister rolnictwa Słowacji Samuel Vlczan i przedstawiciele branży handlu detalicznego zwrócili uwagę na spotkaniu z dziennikarzami, że wzrost cen żywności przyczynił się do przyspieszenia inflacji w kraju.

Artykuły spożywcze z ograniczonymi przez limity cenami, głównie towary słowackie, będą oznaczone identycznym we wszystkich sklepach logiem. W każdej z sieci do ograniczenia cen mogą być wybrane różne produkty. Szacuje się, że każda sieć wybierze od 30 do 100 różnych artykułów. Pełny spis towarów ma zostać opublikowany w poniedziałek.

Ceny żywności na Słowacji były w lutym wyższe rok do roku o 28,6 proc. Najszybciej drożeje nabiał oraz oleje i tłuszcze oraz mięso. Uwzględniając także inne produkty, usługi oraz ceny energii inflacja na Słowacji przyspieszyła w lutym do 15,4 proc.

Piotr Górecki

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (14)

dodaj komentarz
zoomek
A nie lepiej kartki? Albo CBDC które samo zadba że jedna kostka masła na głowę na miesiąc?
Technologia jest - do dzieła komuno żydosatanistyczna!
https://www.bitchute.com/video/hb7jGvqUBdnT/
vacarius
W ten sposób chcą nas przyzwyczaić do wysokich cen i wmówić nam ze jest tanio.
polonu
to nie koniec tego wszystkiego Ameryka tak załatwiła całą Europe że nawet cebuli nie zjedzą zobaczycie nędza kosztem ratowania Ameryki , to jest nieuniknione , tytanic tonie trzeba go ratować i ratują zatapiająć siebie , Orban ma racje zobaczycie ten się śmieje kto się śmieje ostatni spokojnie . , to dopiero początek procesu jaki to nie koniec tego wszystkiego Ameryka tak załatwiła całą Europe że nawet cebuli nie zjedzą zobaczycie nędza kosztem ratowania Ameryki , to jest nieuniknione , tytanic tonie trzeba go ratować i ratują zatapiająć siebie , Orban ma racje zobaczycie ten się śmieje kto się śmieje ostatni spokojnie . , to dopiero początek procesu jaki się tworzy . Węgry wystąpią z UE i kto jeszcze bo i tutaj będą ruchy jeszcze teraz nie ale będą oby Niemcy jako pierwsi nie opuścili UE . i ten zlepek się rozleci jak domek z kart . będą przetasowania . kto ma jakieś grosze odłożone na czarną godzinę najlepiej wymienić to na franka Szwajcarskiego .albo złoto którego niema fizycznie
dawid_gmyrek
"Ceny żywności na Słowacji były w lutym wyższe rok do roku o 28,6% - najszybciej drożeje nabiał oraz oleje i tłuszcze oraz mięso"

Czyli nawet ten 'zbawienny' €-dollar im nie pomógł? Dziwne :)
polonu
Słowacja jeszcze pozbędzie się ropy naftowej z Rosji , bo zostanie zakręcony kurek Orlen ma bodajże 2 rafinerie w Czechach , przerobi na bimbrownie .z jabłek bo nie będzie tego gdzie wysłać albo dziki zjedzą .
lancealot
Węgry już przez to przeszły. I szybko się wycofały gdy towary z limitem ceny automagicznie zaczęły znikać z rynku. Pachnie czystą komuną.
dawid_gmyrek
"Osiem dużych sieci handlowych funkcjonujących na Słowacji zdecydowało o wprowadzeniu na trzy miesiące limitów cenowych na około 400 wybranych produktów spożywczych" - tak, to pachnie nawet 'komunom' :)
peluquero
limity spowodują jedno, producent będzie musiał wziąć na siebie w negocjacjach różnice, to spowoduje albo obnizenie jakości/gramatury produktów albo wysypanie się z rynku
iluminata_4
No i o to chodzi.
Potem korpo przyjdzie i posprząta.
dawid_gmyrek
Gramatury albo nawet mililitrury :)

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki