Sławomir Nowak walczy z dziurami na ukraińskich drogach

Sławomir Nowak narzeka na brak dostatecznych środków na walkę z dziurami w ukraińskich drogach. Były polski minister transportu, a obecnie szef Ukrawtodoru - ukraińskiej państwowej agencji dróg - ocenia, że na Ukrainie jest 12 milionów metrów kwadratowych dziur. Jednocześnie z budżetu państwa wydzielono pieniądze na załatanie jedynie części dziur.

Sławomir Nowak obejmując w październiku ubiegłego roku stanowisko szefa Ukrawtodoru przewidywał, że poprawa stanu dróg na Ukrainie nie będzie łatwym zadaniem. Po prawie pół roku od objęcia przez niego nowego stanowiska okazało się, że były polski minister transportu jest w stanie załatać mniej niż połowę ukraińskich dziur w drogach.

W wywiadzie dla agencji Interfax Ukraina Sławomir Nowak ocenił, że środków przeznaczonych na łatanie wystarczy w tym roku jedynie na 6 milionów metrów kwadratowych dziur. Obecne 12 milionów metrów kwadratowych dziur w ukraińskich drogach to nie ostateczna liczba, bo - jak zaznaczył - do końca wiosny powierzchnia dziur może się zwiększyć nawet do 18 milionów. Szef Ukrawtodoru podkreślił, że fatalny stan dróg wynika z tego, że przez ostatnie lata nie były one remontowane. Zaznaczył, że do tej pory ze 170 tysięcy kilometrów ukraińskich dróg remontowano rocznie około 400 kilometrów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/em/dyd

Źródło: IAR
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~amg

Oj Sławek- trzeba rozpisać, jakis przetarg ;-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil