Fogiel: obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej bardzo skromne

Myślę, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą bardzo skromne, bez dużych zgromadzeń ze względu na reżim epidemiczny - powiedział w sobotę w Radiu Zet zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Wicerzecznik PiS podkreślił, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą specyficzne ze względu na panujący stan epidemii oraz na fakt, że 10. kwietnia przypada Wielki Piątek i w Kościele nie są odprawiane msze, które zazwyczaj były elementem obchodów.

"Myślę, że będą to obchody bardzo skromne - złożenie kwiatów na grobach ofiar katastrofy bez oczywiście żadnych dużych zgromadzeń, bo tutaj wchodzi w grę reżim epidemiczny" - podkreślił Fogiel.

Pytany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński uda się do Krakowa 10. kwietnia odwiedzić grób swojego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, odparł, że trudno powiedzieć, czy prezes partii wybierze się tam 10. kwietnia czy 18. kwietnia w dzień pogrzebu pary prezydenckiej. "Ale myślę, że na pewno (Jarosław Kaczyński) również tam się pojawi" - dodał Fogiel.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

autor: Mateusz Roszak

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 heldbaum

Co z raportem?

! Odpowiedz
1 10 eagleeye

PiSokracja chyli się ku upadkowi i będzie to10 maj jak uprze się na ten termin z wyborami. Przyznaje byłem ich sympatykiem w niektórych sprawach ale to co razem z POKOmuna przegłosowali nazywając potocznie to "tarczą kryzysową" i co podpisał Pan Prezydent przelało czarę goryczy i nie tylko w mej osobie ale wszystkich których znam.

Do tego absurdalne zarządzenia które same sobie przeczą dla zdrowo myślącego obywatela pokazuje iż ten Rząd RP chce odejść robiąc takie absurdalne rzeczy.

Nwm kto będzie rządził za jakiś czas bo zbyt dużego wyboru nie mamy bo dzuma i cholera oraz epidemia lewacka to jedno i to samo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 specjalnie_zarejestrowany2

Do tej pory nie obchodziłem tego święta ale w tym roku nie odmówię sobie lampki szampana.

! Odpowiedz
5 17 bonvivant

10 kwietnia Prawo i Sprawiedliwość powinno obchodzić godnie, obecni powinni być wszyscy. Tu nie ma miejsca na kompromisy.

! Odpowiedz
1 12 krokus12

wszyscy z dobrej zmiany a obchody powinny trwać co najmniej 14 dni

! Odpowiedz
2 14 ferdynand_kiepski

Natworzyli tych stanowisk, prezes, rzecznik prezesa, z-ca rzecznika, z-ca zastępcy ...No ale tak zawsze było, mechanizm doskonale opisany w " Folwarku zwierzęcym" i " Cesarzu". Ponieważ czasem mi się nie chce zabierać głosu nad głupotą " co naprawdę boli " - chyba powołam sobie swojego rzecznika. A on powoła swojego zastępcę. Więc niniejszym ogłaszam konkurs na stanowisko Rzecznika Ferdynanda Kiepskiego. Godziwą pensja+apanaże do uzgodnienia...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 24 czerwony_wiewior

Po co ta skromność, zróbcie huczne obchody. Tylko nie zapomnijcie zaprosić Macierewicza

! Odpowiedz
2 23 jkl777

Czy rzad juz obnizyl sobie wynagrodzenie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil