Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Skiba: Przyjęcie przez RM projektu ustawy dotyczącej m.in niższej stawki PIT planowane na maj

Przyjęcie przez Radę Ministrów projektu ustawy dotyczącej m.in niższej stawki PIT jest planowane na maj - wynika z wtorkowej zapowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby. Rząd planuje, że 1 października wejdą w życie ustawy zakładające obniżenie stawki PIT z 18 proc. do 17 proc., wyższe koszty uzyskania przychodów i zerowy PIT dla osób do 26. roku życia.

"Osoby do 26. roku życia będą miały możliwość skorzystania z tzw. PIT-u zero, rozwiązanie zakłada, że nie będzie odprowadzanego podatku. (...) Nie jest to jedyne rozwiązanie, które jest przewidywane. Kolejny pomysł to obniżenie stawki PIT do 17 proc. z 18 proc. i podniesienie kosztów uzyskania przychodów - pozwala to na to, aby płacić mniej podatków" - powiedział Skiba.

"Mamy harmonogram, który przedstawia drogę (wprowadzenia powyższych propozycji - PAP). Plan jest taki, że w maju projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Następnie kierowany jest do parlamentu, potem jest czas na podpis prezydenta. Ustawa wejdzie w życie w drugiej połowie roku" - dodał.

Jak wynika z przedstawionego na Twitterze partii PiS harmonogramu, projekty zakładające powyższe zmiany zostaną ogłoszenie pod koniec marca, konsultacje odbędą się w kwietniu, zaś w maju projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Jak wynika z infografiki zamieszczonej na Twitterze, popisanie ustawy przez prezydenta jest planowane na czerwiec 2019 r.

Rząd planuje, że ustawa wejdzie w życie 1 października 2019 r. (PAP Biznes)

pat/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.