REKLAMA

Skiba: Przyjęcie przez RM projektu ustawy dotyczącej m.in niższej stawki PIT planowane na maj

2019-03-05 15:18
publikacja
2019-03-05 15:18
fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Przyjęcie przez Radę Ministrów projektu ustawy dotyczącej m.in niższej stawki PIT jest planowane na maj - wynika z wtorkowej zapowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby. Rząd planuje, że 1 października wejdą w życie ustawy zakładające obniżenie stawki PIT z 18 proc. do 17 proc., wyższe koszty uzyskania przychodów i zerowy PIT dla osób do 26. roku życia.

"Osoby do 26. roku życia będą miały możliwość skorzystania z tzw. PIT-u zero, rozwiązanie zakłada, że nie będzie odprowadzanego podatku. (...) Nie jest to jedyne rozwiązanie, które jest przewidywane. Kolejny pomysł to obniżenie stawki PIT do 17 proc. z 18 proc. i podniesienie kosztów uzyskania przychodów - pozwala to na to, aby płacić mniej podatków" - powiedział Skiba.

"Mamy harmonogram, który przedstawia drogę (wprowadzenia powyższych propozycji - PAP). Plan jest taki, że w maju projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Następnie kierowany jest do parlamentu, potem jest czas na podpis prezydenta. Ustawa wejdzie w życie w drugiej połowie roku" - dodał.

Jak wynika z przedstawionego na Twitterze partii PiS harmonogramu, projekty zakładające powyższe zmiany zostaną ogłoszenie pod koniec marca, konsultacje odbędą się w kwietniu, zaś w maju projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Jak wynika z infografiki zamieszczonej na Twitterze, popisanie ustawy przez prezydenta jest planowane na czerwiec 2019 r.

Rząd planuje, że ustawa wejdzie w życie 1 października 2019 r. (PAP Biznes)

pat/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zmiany w PIT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki