Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Skiba: Przyjęcie przez RM projektu ustawy dotyczącej m.in niższej stawki PIT planowane na maj

Przyjęcie przez Radę Ministrów projektu ustawy dotyczącej m.in niższej stawki PIT jest planowane na maj - wynika z wtorkowej zapowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby. Rząd planuje, że 1 października wejdą w życie ustawy zakładające obniżenie stawki PIT z 18 proc. do 17 proc., wyższe koszty uzyskania przychodów i zerowy PIT dla osób do 26. roku życia.

"Osoby do 26. roku życia będą miały możliwość skorzystania z tzw. PIT-u zero, rozwiązanie zakłada, że nie będzie odprowadzanego podatku. (...) Nie jest to jedyne rozwiązanie, które jest przewidywane. Kolejny pomysł to obniżenie stawki PIT do 17 proc. z 18 proc. i podniesienie kosztów uzyskania przychodów - pozwala to na to, aby płacić mniej podatków" - powiedział Skiba.

"Mamy harmonogram, który przedstawia drogę (wprowadzenia powyższych propozycji - PAP). Plan jest taki, że w maju projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Następnie kierowany jest do parlamentu, potem jest czas na podpis prezydenta. Ustawa wejdzie w życie w drugiej połowie roku" - dodał.

Jak wynika z przedstawionego na Twitterze partii PiS harmonogramu, projekty zakładające powyższe zmiany zostaną ogłoszenie pod koniec marca, konsultacje odbędą się w kwietniu, zaś w maju projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Jak wynika z infografiki zamieszczonej na Twitterze, popisanie ustawy przez prezydenta jest planowane na czerwiec 2019 r.

Rząd planuje, że ustawa wejdzie w życie 1 października 2019 r. (PAP Biznes)

pat/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.