Skaner HUBO – matrix dzisiejszych czasów?

2020-10-26 20:20
publikacja
2020-10-26 20:20


O tym jakie możliwości daje zautomatyzowane skanowanie sylwetki człowieka z użyciem powszechnie dostępnego systemu pomiarowego rozmawiamy z Maciejem Trojnackim, prezesem Eduroco.Zacznijmy od tego, czym jest HUBO?

HUBO to skaner, dzięki któremu człowiek ma możliwość uzyskania modelu 3D swojej sylwetki. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Otóż użytkownik wchodzi na podest, czeka kilkadziesiąt sekund, aż zakończy się skanowanie, następnie trwa przetwarzanie danych i otrzymujemy gotowy model 3D. Obecnie skupiamy się w projekcie na branży edukacyjnej i rozrywkowej.

Dzięki innowacyjnym cechom potencjalne obszary zastosowań systemu będą jednak bardzo szerokie i mogą objąć kluby fitness, sklepy odzieżowe, krawiectwo oraz medycynę…

Jeśli chodzi o kluby fitness, docelowo będzie można skanować swoje ciało, mierzyć parametry sylwetki i dostosowywać program treningu. Z kolei w przypadku branży odzieżowej będzie można wyszukać odzież pasującą do sylwetki i przymierzyć ją wirtualnie na ekranie smartfonu.

To może być projekt na skalę europejską, tak?

 Nasze działania zaczęliśmy na rynku rodzimym, jednak zakładamy także ekspansję poza granice Polski. Wielkość i innowacyjność projektu sprawia, że będziemy szukać inwestorów nie tylko z Polski, ale także z całego świata.

Czy ten projekt można nazwać matrixem dzisiejszych czasów?

 Matrixem bym tego nie nazwał, gdyż będziemy starać się, aby nasz projekt nie ingerował w strefę prywatną użytkowników. Podkreślić należy jednak, że jest to projekt na tyle innowacyjny, że jego wprowadzenie zrewolucjonizuje sposób w jaki robimy zakupy, czy jak ćwiczymy.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat projektu to zapraszamy na stronę internetową https://eduroco.pl/pb

Sebastian Wach


Źródło:Materiał partnera
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki