Skala bezrobocia wszystkich zaskoczy

Choć pracodawcy ostrzegają przed masowymi zwolnieniami, ekonomiści nie są zgodni co tego, jak długo i jak mocno rynek pracy będzie cierpiał z powodu koronawirusa - podkreśla "Puls Biznesu" w weekendowym wydaniu.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

"Puls Biznesu" zauważa, że pierwsze wskaźniki koniunktury sygnalizują to, czego większość ekonomistów się spodziewała - światowa pandemia koronawirusa przyniosła nie tylko niemal milion zarażeń i dziesiątki tysięcy ofiar, ale także globalny kryzys.

"Choć wiąże się on ze spadkiem PKB, widmem deflacji i problemami z utrzymaniem płynności części banków, dla "przeciętnego Kowalskiego" najważniejszą konsekwencją każdego gospodarczego tąpnięcia jest kryzys na rynku pracy obfitujący w rosnące bezrobocie" - czytamy.

I jak wskazuje "PB", tak też jest w tym przypadku. "Z jedną istotną różnicą: tego rodzaju kryzysu, uderzającego zarówno w popyt, jak i podaż, nie mieliśmy jeszcze nigdy we współczesnej gospodarce" - podkreślono. "W związku z tym nawet eksperci nie są w stanie przewidzieć, jak źle będzie wyglądała sytuacja pracowników w najbliższych miesiącach i latach" - czytamy. 

(Bankier.pl)

aop/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
17 14 gruking

Jak na razie to firmy pozbywają się największych obiboków. Po za tym w marcu wiele branż zbiło kokosy , paliwa , spożywka , transport towarowy, farmacja. Budowlanka idzie swoim starym rytmem.

! Odpowiedz
1 13 jkl777

To dlaczego w "czempionach" bez zwolnien? Tam same obiboki...

! Odpowiedz
8 49 mrbean

Pytanie teraz jest takie: kogo teraz obrabuje wyższymi podatkami Jarosław, aby dalej kontynuować rozdawnictwo??? myślę, że zrobią skok na kasę w stosunku do tych co coś mają

! Odpowiedz
6 20 gruking

Przecież przedsiębiorcy sami krzyczą żeby Jarek dał kasę. Gdzie sa wszyscy co zawsze krzyczeli, że rzad nie ma swoich pieniędzy i zeby dać musi komuś zabrać.

! Odpowiedz
4 7 jkl777 odpowiada gruking

Wystarczy nie kras i zwolnic cala wierchuszkę sPiSkowa z otrzymanych synekur

! Odpowiedz
0 1 sammler

Emilewicz podobno (nikt nie zadał jej tego pytania) pracowała nad testem przedsiębiorcy 2.0 (były informacje w internecie). Mimo iż Morawiecki publicznie powiedział, że żadnego testu przedsiębiorcy nie będzie. Więc to może być jakaś poszlaka.

! Odpowiedz
1 1 fakty odpowiada gruking

Nie dał kasę, tylko oddał to co w ramach składek ZUS brał od tych przedsiębiorców przez lata. Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Rezerwy Demograficznej i tak dalej. GDZIE SĄ te pieniądze ? Te fundusze właśnie były przeznaczone na sytuacje kryzysowe, taka właśnie nastała, a kasy nie ma bo została rokradziona przez PISiorów do ostatniego grosza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 gruking odpowiada jkl777

Tak jak mówisz , wystarczy nie kraść vatu jak za PO.

! Odpowiedz
1 11 gruking odpowiada fakty

Przeciez Pani Gersdorf i Pan Rzapliński, którzy dzis dzielnie bronią naszych spraw już dawno temu orzekli, ze to co wpłacasz do Zusu to nie są twoje pieniądze. Donald ukradł twoje oszczędności a Pani Gersdorf tylko sprawiła, że to było legalne.

! Odpowiedz
4 2 fakty odpowiada gruking

Dotyczyło to składek emerytalnych. Jakbyś kiedykolwiek pracował legalnie i płacił ZUS i podatki, to wiedziałbyś ile składowych ma składka ZUS (potoczna nazwa). A, że jesteś tępym trollem, na czarno pracującym dla PIS, to kompromitujesz się na forum brakiem podstawowej wiedzy. Gdzie są pieniądze ??????

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.