Siódma edycja Programu Stypendialnego dla Liderów

Fundacja GE oraz Instytut Edukacji Międzynarodowej (Institute of International Education — IIE) rozpoczynają siódmą edycję „Programu Stypendialnego dla Liderów” Fundacji GE (GE Foundation Scholar-Leaders). Program Stypendialny dla Liderów jest pierwszą tego typu inicjatywą przeznaczoną dla studentów z Europy Środkowej. Sponsoruje go Fundacja GE – założona przez firmę General Electric organizacja charytatywna, która prowadzi działalność dobroczynną na całym świecie. O udział w Programie Stypendialnym mogą ubiegać się wybitni studenci z czterech krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Sukces pierwszej edycji programu na Węgrzech w 2002 r. zachęcił organizatorów do jego rozszerzenia na Polskę (w 2003 r.), Czechy (w 2004 r.) i Rumunię (w 2006 r.). Ten wyjątkowy program nie tylko wspiera studentów finansowo, ale również przygotowuje ich do kariery zawodowej w międzynarodowych firmach.

Zgłoszenia do programu, do dnia 10 lutego 2010 mogą nadsyłać studenci drugiego roku studiów z wydziałów ekonomii, zarządzania, inżynierii i technologii następujących uczelni:
· Politechnika Gdańska,
· Politechnika Łódzka,
· Politechnika Warszawska
· Politechnika Wrocławska
· Wyższa Szkoła Biznesu — National-Louis University w Nowym Sączu,

Niezależna i neutralna komisja kwalifikacyjna Instytutu Edukacji Mędzynarodowej wyłoni spośród zgłoszonych kandydatów dziesięciu zwycięzców. Największe szanse mają studenci, którzy wyróżniają się nie tylko osiągnięciami akademickimi, ale również działaniami ponadprogramowymi (takimi jak praca społeczna, staże, działalność w stowarzyszeniach studenckich, wolontariat itp.). Stypendyści będą otrzymywać 1500 euro rocznie przez dwa lata. W ramach programu wezmą udział m.in. w pracach wolontariatu i regionalnym seminarium dla liderów w Budapeszcie, gdzie spotkają się z innymi studentami z Europy Środkowej, a podczas tzw. Shadow Day będą mogli poznać sposób funkcjonowania GE dzięki możliwości obserwowania przez jeden dzień pracy menadżera firmy w Polsce. Termin nadsyłania aplikacji to 10 lutego 2010, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi w pierwszej połowie roku.

Program Stypendialny dla Liderów sponsorowany przez Fundację GE powstał we współpracy z Instytutem Edukacji Międzynarodowej (IIE) – jedną z największych międzynarodowych organizacji non-profit, której Europejskie Biuro znajduje się w Budapeszcie. Celem tego programu jest pomoc najlepszym studentom z Europy Środkowej i Wschodniej w rozwijaniu swoich możliwości i zdolności przywódczych. W letnich seminariach w Budapeszcie wzięło dotąd udział 321 seminarzystów-liderów (w tym 95 z Polski), którzy stworzyli silną sieć regionalną.

„Edukacja, zrównoważony rozwój, konkurencyjność i wzrost ekonomiczny są wzajemnie głęboko powiązane. Tradycją GE stało się inwestowanie w młodych profesjonalistów, którzy chcą uzupełnić wiedzę zdobytą na studiach. Najwięcej cennych doświadczeń mogą oni zdobyć w środowisku międzynarodowej korporacji, gdzie zetkną się bezpośrednio z praktykami biznesowymi i wartościami firmy. Cel ten realizujemy w ramach Programu Stypendialnego dla Liderów sponsorowanego przez Fundację GE, którego VII edycja rozpoczęła się właśnie w Polsce. Studentom zainteresowanym karierą w biznesie umożliwiamy zapoznanie się z metodami zarządzania i pracy GE, nawiązanie kontaktów ze stypendystami Programu z Rumunii, Czech i Węgier, a także udział, w ramach Programu, w międzynarodowych seminariach. Wszystkim kandydatom życzę powodzenia. – powiedział Lesław Kuzaj, Dyrektor Regionalny GE na Europę Środkową.

„Program ten stanowi pomoc dla studentów oraz inwestycję w nową generację liderów biznesu w Europie Środkowej. Nie wykluczam jednak, że niektórzy spośród stypendystów, którzy zapoznają się z międzynarodowym środowiskiem naszej firmy, powiększą zespół GE liczący obecnie 300 tysięcy osób w 160 krajach” – dodał Lesław Kuzaj.

„Stypendium GE otworzyło przede mną wiele wspaniałych możliwości. To świetna szansa, aby poznać ludzi z innych krajów Europy, udoskonalić znajomość języka angielskiego oraz nauczyć się, jak być odpowiedzialnym liderem” – powiedziała Dominika Siwak, stypendystka Fundacji GE i uczestniczka pierwszej polskiej edycji programu.

Składanie wniosków

Termin nadsyłania zgłoszeń do Europejskiego Biura Instytutu Edukacji Międzynarodowej upływa 12 lutego 2010 r. Należy złożyć wypełnione podanie, esej o objętości 1000 słów, życiorys, dwa listy polecające (w tym jeden od wykładowcy ze swojej uczelni) oraz wyciąg z indeksu potwierdzający ukończenie pierwszego roku studiów z tłumaczeniem na język angielski (tłumaczenie przysięgłe nie jest wymagane). Program prowadzony jest w języku angielskim. Wszystkie informacje na temat programu znajdują się na stronie www.iie.eu

Źródło: Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne