REKLAMA
NOWE DANE Z USA

SimFabric planuje emisję do 3 mln akcji serii C

2022-11-25 17:54
publikacja
2022-11-25 17:54

SimFabric planuje podwyższenie kapitału w granicach kapitału docelowego poprzez emisję do 3 mln akcji serii C w trybie subskrypcji prywatnej - poinformowała spółka w komunikacie.

SimFabric planuje emisję do 3 mln akcji serii C
SimFabric planuje emisję do 3 mln akcji serii C
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Cena emisyjna akcji serii C została ustalona na 6,50 zł.

Emisja planowana jest z wyłączeniem prawa poboru wobec dotychczasowych akcjonariuszy.

Celem emisji akcji serii C jest uruchomienie projektu budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego „Space Engine Lab”, na podstawie podpisanej przez spółkę w czerwcu 2021 r. z Ministerstwem Rozwoju umowy na dofinansowanie.

"Łączna wartość projektu to ponad 25,11 mln zł, wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 19,59 mln zł, z czego wartość ww. dofinansowania to ponad 11,75 mln zł. Cel emisji akcji serii C obejmuje pozyskanie przez Emitenta środków na sfinansowanie wkładu własnego do realizacji projektu, który to wkład własny początkowo został oszacowany na kwotę ok. 13 mln zł, przy czym z uwagi na panujące warunki makroekonomiczne, rosnące ceny produktów i usług, oraz chęć dalszego rozwoju Projektu o kolejne Granty Badawczo-Rozwojowe, a także rozbudowę zespołu badawczo-rozwojowego emitent zdecydował o konieczności zwiększenia kwoty potrzebnej do sfinansowania projektu przez emitenta do kwoty 19,5 mln zł" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki