Silna eksplozja na deptaku w Lyonie, co najmniej dziesięć osób rannych

Co najmniej siedem osób zostało rannych w wyniku silnej eksplozji, do której doszło w piątek po południu w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Straż pożarna otoczyła kordonem miejsce wybuchu. Według niepotwierdzonych źródeł przyczyną zdarzenia mógł być ładunek wybuchowy ukryty w paczce.

(fot. Emmanuel Foudrot / Forum/Reuters)

Śledczy, którzy badają przyczyny eksplozji w Lyonie, oceniają, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu bomby - poinformowała francuska prokuratura. Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał incydent "atakiem".

Władze miasta apelują do mieszkańców, by nie zbliżali się do miejsca zdarzenia, które służby porządkowe otoczyły kordonem.

Śledztwo w sprawie eksplozji przejęła paryska prokuratura ds. terroryzmu. Policja poszukuje mężczyzny, który według świadków przejeżdżając na rowerze podrzucił w piątek w Lyonie ładunek wybuchowy w samym centrum miasta, na ulicy Witora Hugo. Domniemany sprawca zamachu, nagrany przez kamery uliczne, był zamaskowany. Jego tożsamość pozostaje nieznana.

Informacje o liczbie osób rannych są sprzeczne; francuska telewizja BFMTV podała, że co najmniej 10 osób zostało rannych, według AP poszkodowanych jest siedem osób.(PAP)

fit/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 wektorwg

Open co te ruskie nie wymyśla żeby tylko wpłynąć na wybory

! Odpowiedz
5 0 open_mind

To fals flag bo jutro miały się odbyć bardzo duże rozróby, a tak mają powód aby ostro zareagować.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil