Siemens zwolni 1700 pracowników, a 1000 kolejnych przeniesie

Niemieckie przedsiębiorstwo technologiczne Siemens zapowiedziało plan restrukturyzacji, w ramach którego pracę w firmie straci 1700 osób. To jednak nie koniec zmian dla pracowników, bo 1000 kolejnych stanowisk zostanie przeniesionych poza granice Niemiec w celu poprawy efektywności.

Siemens zwolni 1700 pracowników, a 1000 kolejnych przeniesie
Siemens zwolni 1700 pracowników, a 1000 kolejnych przeniesie (fot. Reuters / FORUM)

Prezes Siemensa podjęte decyzje argumentuje poszukiwaniami poprawy dochodowości całej grupy w ramach sprzedaży części biznesu dla klientów indywidualnych, upraszczając model zarządzania i przejmując bardziej komplementarne pod względem działalności firmy z branży oprogramowania przemysłowego i energii – donosi agencja informacyjna Reutera. Warto przypomnieć, że Siemens podpisał z polskim Ministerstwem Rozwoju umowę o współpracy przy projekcie polskiego samochodu elektrycznego.

Pakiet zmian obejmuje działy IT, magazyny, dział mobilności i centrów szkoleniowych. W sumie, w ojczyźnie przedsiębiorstwa – Niemczech – zatrudnienie zostanie obcięte o 2700 etatów: 1700 stanowisk zostanie zlikwidowanych (ok. 1,5% całej siły roboczej w Niemczech), a kolejne 1000 przeniesione do dostawców zewnętrznych lub innych jednostek spółki.

Połowa ze wspomnianej liczby 2700 etatów dotyczy działu IT. Siemens chce w ten sposób zrobić miejsce na nowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa i analizy danych. Jednocześnie grupa Siemens informuje, że zatrudni w Niemczech 9000 nowych pracowników, a tych objętych zwolnieniami będzie próbowała przekwalifikować.

Siemens w ramach umowy współpracy z Ministerstwem Rozwoju ma kooperować z Ursusem i Ciegielski-Poznań w procesie opracowywania polskiego samochodu elektrycznego. Porozumienie podpisano podczas kwietniowych targów przemysłowych Hannover Messe 2017.

Siemens ma wspierać projektowanie polskiego „elektryka” głównie w ramach konceptu – minister Morawiecki podkreślał, że Polska nie chce być wyłącznie montownią i w produkcji samochodu użyta będzie jak największa liczba polskich komponentów, oraz duży wkład polskich działań z zakresu badań i rozwoju.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 5 ~Men

Przeciez Siemens juz dawno sie sprzedal Atosowi wiec mowcie ze beda zwolnienia w Atosie

! Odpowiedz
0 5 ~Maq

Siemens to wielki koncern mający wiele różnych biznesow, a do Atos trafił jedynie jeden dział zajmujący się usługami dla biznesu (a konkretnie outsourcing IT).

! Odpowiedz
4 11 ~ja

Siemens to ,,sekta nad sektami,, najbardziej opanowana firma w niemczech..

! Odpowiedz
3 13 ~Raff

Siemens w zakresie medycyny niekwestionowany lider drenażu polskich szpitalu

! Odpowiedz
0 6 ~Ad

Ale jednocześnie to światowy lider w kopertowych podarunkach ;-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.