Sieć Żabka ma już ponad 2000 sklepów

Największa sieć typu convenience w Polsce przekroczyła już 2000 sklepów. Żabka nr 2012 otworzona została w marcu 2009 w Siedlcach.

Planowana jest dalsza ekspansja sieci, do końca tego roku powstanie kolejnych 200 placówek. - Żabka Polska jest prekursorem na rynku convenience w Polsce. Kiedy 10 lat temu otwieraliśmy pierwsze sklepy, wyprzedziliśmy konkurencję. Ciągłe doskonalenie i rozwój sieci pozwala nam osiągać kolejne sukcesy i utrzymywać uzyskaną przewagę – mówi Arkadiusz Mościński, członek zarządu Żabka Polska. Żabki usytuowane są w całej Polsce w dużych i średniej wielkości miastach, a także od niedawna w miejscowościach liczących mniej niż 10 tysięcy mieszkańców. Najwięcej lokali otwartych jest w Łodzi i Poznaniu, po 94 Żabki. W Warszawie jest 70 sklepów sieci. Placówka numer 2012 w Siedlcach jest trzecim sklepem Żabka na terenie tego miasta.

„Nowoczesna koncepcja sprzedaży detalicznej spotkała się z uznaniem klientów. W 2008 roku otwartych zostało 175 nowych sklepów. W 2009 roku planowane jest powiększenie sieci o kolejne 200 placówek. W 2007 roku właścicielem Żabka Polska została środkowo-europejska grupa inwestycyjna Penta Investments, co zaowocowało wykorzystywaniem doświadczenia firmy na rynku czeskim. W Pradze działa już ponad 40 punktów sieci. W tym roku pojawią się pierwsze sklepy poza Pragą. Do końca roku liczba Żabek w Czechach osiągnie 100.

Autor: JS
czwartek, 19 marca 2009
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj