Siarkowska: Młodzi ludzie są zarzucani pracą, to utrudnia założenie rodziny

Młodzi ludzie są zarzucani pracą, a to utrudnia założenie rodziny. Otrzymują niskie wynagrodzenie, a to nie pomaga w ustabilizowaniu życia - uważa posłanka PiS Anna Maria Siarkowska, która weszła w skład Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Siarkowska udzieliła wywiadu gazecie w związku z powołaniem do nowo utworzonej Rady Rodziny. W czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powołała Radę Rodziny. W uroczystości w siedzibie resortu rodziny uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki, który odkreślił, że rodzina zawsze była w centrum uwagi rządu Zjednoczonej Prawicy. Podziękował nowo powołanym członkom Rady Rodziny za chęć pomocy w budowie programu wzmacniającego rodziny.

Siarkowska pytana o uprawnienia Rady wyjaśniła, że będzie to ciało doradcze, które będzie opiniować rozwiązania już przyjęte przez rząd, ale także proponować nowe. Pytana jak widzi swoją rolę w Radzie stwierdziła, że jako posłanka, chce pomóc w usprawnieniu współpracy między radą a parlamentem. "Chce przenosić proponowane rozwiązania na forum zespołów i komisji parlamentarnych, a tym samym usprawniać ich realizację" - wyjaśniła.

Podkreśliła też, że chce na forum politycznym promować rozwiązania sprzyjające rodzinom w posiadaniu większej liczby dzieci. "Im więcej dzieci w rodzinie tym więcej szczęścia" - zauważa dodając, że współczynnik dzietności w Polsce jest wyjątkowo niski.

Mówiąc o przyczynach takiego stanu Siarkowska zwraca uwagę nie tylko na wzorce dotyczące stylu życia np. posiadania maksymalnie dwójki dzieci, ale też na rolę pracodawców. "Młodzi ludzie są zarzucani pracą, a to utrudnia założenie rodziny. Otrzymują niskie wynagrodzenie, a to nie pomaga w ustabilizowaniu życia" - ocenia.  

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Współczesnych młodych rodziców określa się niekiedy mianem parenialsów (parents, czyli rodzice + millennialsi, pokolenie urodzone w latach 80. i  90., uważane za roszczeniowe). To właśnie ta grupa jako pierwsza od lat mówi głośno o tym, że ciężko pogodzić pracę z wychowaniem dzieci. Przesadza?

Siarkowska jest politykiem od wielu lat. Działalność polityczna rozpoczynała w Młodzieży Wszechpolskiej, była członkiem Ligi Polskich Rodzin. Do Sejmu dostała się pierwszy raz w 2015 z list Kukiz'15. W ostatnich wyborach mandat zdobyła z list PiS. Urodzona w 1982 r., jest matką czterech córek. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 11 d176994

a jakie mają wynagrodzenia dostawać ? skoro zostaliśmy sprzedani jak dojne bydło w ręce pejsatych panów i zarabiamy ochłapy z pańskiego stołu .Ci którzy coś umieli już dawno z tego kraju wyjechali ,zostali tylko nadzorcy nad polaczkami w ministerstwach i urzędach trylion urzędników i emerytów ,nikt kto myśli nie chce tego utrzymywać ze świadomością że tak zostanie okradziony przez rząd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 22 myslcie_samodzielnie

Proszę grzecznie siedzieć w swojej korporacji, od 9 do 17.30 i cieszyć się owocowym poniedziałkami a także dynamicznym młodym zespołem a nie myśleć o dzieciach. Prawdziwe szczęście to zdobywanie kolejnych poziomów i obowiązków ASAP w plantacjach klawiatur :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne