REKLAMA

E-HANDELShopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców

2022-09-06 13:00, akt.2022-09-06 16:23
publikacja
2022-09-06 13:00
aktualizacja
2022-09-06 16:23

Platforma e-commerce Shopee w Polsce będzie dążyć do tego, by większość sprzedawców i kupujących była lokalna - poinformowali przedstawiciele Shopee podczas konferencji prasowej.

Shopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców
Shopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców
fot. Edgar Su / / Reuters

"Jesteśmy mocno skupieni na tym, by dotrzeć do lokalnych sprzedawców i kupujących, a także poszerzyć grono kupujących online” – powiedział Michał Tykarski, Business Development Director.

"Większość zamówień jest obecnie kierowanych do lokalnych sprzedawców" – dodał Tykarski, pytany o obecny udział polskich sprzedawców na Shopee.

W Polsce w ciągu roku aplikacja została pobrana już ponad 7,5 miliona razy. Na platformie zarejestrowało się ponad 53 tysiące polskich firm, które rozwijają swoją sprzedaż online. Firma nie jest w stanie określić jak liczba lokalnych sprzedawców będzie się zmieniać w kolejnych latach.

"Trudno przewidzieć jak będzie się to rozwijało" - zaznaczył Michał Dmoch, Marketing Campaigns Lead. Dodał, że Shopee chce dotrzeć do lokalnych sprzedawców i kupujących, a w tej chwili na stronie jest ponad 15 mln produktów od polskich sprzedawców.

Jak podało Shopee w prezentacji, zgodnie z raportem PwC z 2021 roku, rynek e-commerce w Polsce do 2026 roku wzrośnie o 12 proc. rdr i osiągnie wartość 42,3 mld USD.

Firma ściśle współpracuje w Polsce z wiodącymi partnerami logistycznymi: InPostem, DPD, Orlen Paczką i Pocztą Polską. Kupujący mają dostęp do 40.000 punktów odbioru paczek zlokalizowanych w całym kraju. Dzięki współpracy z InPost, Shopee chce dostarczać produkty taniej.

Większość użytkowników Shopee to osoby pomiędzy 30, a 50 rokiem życia.

Firma Shopee w 2015 roku rozpoczęła działalność w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie, a w 2019 roku rozszerzyła swoją działalność na inne rynki globalne. W Polsce platforma obecna jest od września 2021 roku. Shopee jest częścią Sea Limited, wiodącej, globalnej firmy internetowej, skierowanej do konsumentów.

W lipcu liczba użytkowników Shopee (strona www plus aplikacja) wynosiła 9.873.090 (wg Mediapanel). (PAP Biznes)

alk/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marcinms2
Niestety, ale znalazłem na shopee dużą manipulację. Wyskakiwała mi reklama bardzo taniego produktu - niby obniżka. Założyłem konto i chciałem kupić to wyskoczyła informacja, że to tylko dla nowych użytkowników z aplikacją mobilną. Ok, zainstalowałem aplikację. W żaden sposób w aplikacji tego produktu nie można było znaleźć - szukałem Niestety, ale znalazłem na shopee dużą manipulację. Wyskakiwała mi reklama bardzo taniego produktu - niby obniżka. Założyłem konto i chciałem kupić to wyskoczyła informacja, że to tylko dla nowych użytkowników z aplikacją mobilną. Ok, zainstalowałem aplikację. W żaden sposób w aplikacji tego produktu nie można było znaleźć - szukałem na różne sposoby, po artykule i cenie, dokładnym tytule - nie było. Natomiast na komputerze bez problemu dało się znaleźć - ale tam nie dało się kupić bo wyskakiwało, że tylko w apce na telefon. Tak więc jak dla mnie takie coś nadaje się do UOKIK. A oni się chwalą, że tyle ludzi apkę pobrali. Robienie ludzi w bambuko.
forfun
NA ALIEXPRESS JEST PODOBNIE - ŚWIETNE CENY DO CZASU KLIKNIĘCIA SPRAWDZAM
mkx
Wszedłem i obejrzałem - portal wygląda jak śmietnik. Kolorowe kafelki, lata 2000 się przypominają.
zenonn
Jak ma być identycznie jak allegro to czym się będzie różnić?
Na początku był darmowy transport w shopee dla produktów droższych niż 10 zł
Teraz jest płatny.
Jak nie będzie chińskich sprzedawców, to po co kupować na shopee?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki