REKLAMA

„Sherlock Holmes” zbiera pieniądze dla chorych dzieci

2004-10-15 06:00
publikacja
2004-10-15 06:00
Dość niecodzienną akcję charytatywną zainicjował były brytyjski piłkarz Lloyd Scott. Na rowerze znanym z czasów wiktoriańskich, przebrany za jednego z najlepszych detektywów naszych czasów – fikcyjną postać Sherlocka Holmesa wystartował wczoraj na przejażdżkę wzdłuż Australii. Scott ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się zebrać 3,4 mln dol. na walkę z białaczką u dzieci.

To nie lada wyczyn, tym bardziej, że rower na którym zdecydował się wyruszyć „na podbój” kontynentu pochodzi z czasów wiktoriańskich i jest starszy niż Australia, która formalnie, jako niepodległe państwo istnieje dopiero od 1901 r. W swojej liczącej 2,7 tys mil odysei, która biegnie przez góry i pustynie Scott ma towarzyszy: brata, ojca i fizykoterapeutę, którzy będą czuwać nad jego zdrowiem i bezpieczeństwem.
Scott powiedział, ze ma nadzieję, że pomimo ogromnych upałów, jakie teraz są w Australii, uda mu się wytrwać i mijający go ludzie będą mogli obserwować podróżującego na niezwykłym rowerze z ogromnym przednim kołem i małym tylnym Sherlocka Holmesa.

Scott były strażak i zawodowy piłkarz z Essex w Południowo - wschodniej Anglii jest znany z ekscentrycznych pomysłów. W 2002 r. ubrany w ważący 59 kg strój i hełm wziął udział w maratonie w Nowym Jorku. Z racji niecodziennego stroju przebiegnięcie dystansu zajęło mu aż 5 dni, ale mimo słabego wyniku zyskał sobie sympatię uczestników i organizatorów biegu.
Ojciec trzech dzieci, który wygrał walkę z białaczką, zaczął jak przypuszcza sześciotygodniową trasę, by zebrać pieniądze i zasilić konto fundacji charytatywnej do walki z białaczką u dzieci. Scott ma nadzieję, że jego pomysł zyska uznanie w społeczeństwie i ludzie chętnie sięgną do kieszeni by wesprzeć całą akcję. „Sherlock Holmes” zamierza zlicytować rower i ubranie i zebrać w ten sposób 3,4 mln dol.
<br. J.B.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki