REKLAMA

Sezon turystyczny w Grecji otwarty od 15 czerwca

2020-05-20 20:35
publikacja
2020-05-20 20:35

Premier Grecji Kyriakos Micotakis zapowiedział w środę otwarcie sezonu turystycznego od 15 czerwca, w tym otwarcie sezonowych hoteli. Od początku lipca wznowione mają być międzynarodowe loty do najpopularniejszych miejscowości turystycznych.

/ Pexels

W telewizyjnym wystąpieniu w środę wieczorem szef rządu w Atenach zapowiedział, że przyjeżdżający do Grecji turyści będą poddawani testom na obecność koronawirusa. Zaznaczył, że w placówkach turystycznych nadal będzie obowiązywał rygor sanitarny, ale nie na tyle, by "przesłonił nasze jasne słońce lub naturalne piękno Grecji".

Micotakis ogłosił przy tym sukces swojego rządu w walce z pandemią koronawirusa, przez co Grecja stała się jego zdaniem przykładem do naśladowania dla świata.

Słowa premiera potwierdzają statystyki: dotychczas w całym kraju wykryto 2 850 infekcji nowym koronawirusem, zmarło 166 zakażonych osób. W ciągu ostatniej doby wykryto 10 nowych zakażeń, a w ciągu ostatnich siedmiu dni - 90.

Mimo to prognozy Komisji Europejskiej przewidują, że grecka gospodarka w tym roku zaliczy największy spadek PKB - o 9,75 proc. - spośród wszystkich krajów UE. Aby ożywić poszkodowany przez pandemię sektor turystyczny, Micotakis zapowiedział zmniejszenie podatku VAT na bilety lotnicze, autobusowe i rejsowe, a także na kawę, napoje oraz bilety do kin letnich.

Już w poniedziałek w całym kraju otwarto dla zwiedzających atrakcje archeologiczne, w tym ateński Akropol. W czerwcu otwarte zostaną m.in. muzea i kina letnie. (PAP)

osk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
abcx
Hmm a po powrocie 2 tygodnie obowiązkowej kwarantanny? Bo w Grecji niby mało przypadków ale przecież można spotkać na takich wakacjach turystę z innego kraju gdzie przypadków jest jeszcze bardzo dużo
warszawyak
Jestem w tej chwili z żoną , córką i wnuczętami w Dębkach pow. Pucki . Bezchmurne niebo , temp 12 st C , zero ludzi , czyściutkie powietrze , cisza , spokój . Nikt mi nie bluźni , nie dymi papierosami . Jest jak w raju . Dojazd z Warszawy 433 km w 4,5 godz . Kosz dojazdu 200 zł za 5 osób i dwa psy . Doba w domku oddanym Jestem w tej chwili z żoną , córką i wnuczętami w Dębkach pow. Pucki . Bezchmurne niebo , temp 12 st C , zero ludzi , czyściutkie powietrze , cisza , spokój . Nikt mi nie bluźni , nie dymi papierosami . Jest jak w raju . Dojazd z Warszawy 433 km w 4,5 godz . Kosz dojazdu 200 zł za 5 osób i dwa psy . Doba w domku oddanym do użytku w 2018 roku 180 zł . Żyć nie umierać ! Rodacy, swego nie znacie cudze chwalicie !
bha
Żeby tylko się nie zdziwili ilością turystów.
smallsaver
W tym roku spędzam wakacje na RODOS - rodzinne ogródki działkowe ogrodzone siatką.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Ale w tym roku wyjątkowo u mnie nie zagranica, tylko jakieś zacisze w kraju z dala od tłumów.
jendreka
Ja też otwieram swój portfel na wpłaty bez ograniczeń.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki