Sezon na złotego, pokolenie cyberofiar i finansowy stres Polaków [Wykresy tygodnia]

Kończąc kolejny tydzień 2019 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich siedmiu dni.

1. Giełda płaci lepiej niż banki

2. Zaczyna się sezon na złotego

Na foreksie w październiku rozpoczyna się sezon na złotego. Polska waluta sezonowo umacnia się właśnie jesienią. A jeśli wziąć poprawkę na efekt wysokiej bazy, to tegoroczna jesień może okazać się udana dla złotego.

3. Finansowy stres gnębi polskich pracowników

Ponad jedna trzecia pracowników żyje od pierwszego do pierwszego, bez finansowych rezerw. Dla 14 proc. zmartwienia dotyczące pieniędzy to problem spędzający dosłownie sen z powiek. To odbija się na jakości wykonywanej pracy i relacjach ze współpracownikami.

(Symmetrical.ai)

4. Polska gospodarka błyszczy?

Polska mogła się w 2018 r. pochwalić 38. miejscem na świecie (z niemal 200 krajów) w rankingu najszybciej rosnących gospodarek świata. Brylują Libia, Rwanda czy Bangladesz, a w pierwszej dziesiątce znalazły się również m.in. Etiopia, Kambodża, Wietnam i Indie. Dużo lepiej wypadamy w porównaniu z krajami rozwiniętymi, zrzeszonymi w OECD. Polska zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród państw OECD pod względem tempa wzrostu PKB, za Irlandią (dla której PKB jest marnym miernikiem) i Węgrami.

5. Chude lata spółek Skarbu Państwa

Obecnie portfel akcji Skarbu Państwa na GPW wart jest 86,3 mld zł. Dla porównania w rękach największego giełdowego OFE (Nationale-Nederlanden) znajdują się akcje warte 30 mld zł, zaś giełdowy portfel Zygmunta Solorza-Żaka - najmocniej zaangażowanego kapitałowo Polaka na GPW - sięga 10,5 mld zł. 

(Bankier.pl)

6. Chiny zbroją się w złoto

O ponad 105 ton zwiększyły się od grudnia oficjalne chińskie rezerwy złota. Wrzesień był już dziesiątym miesiącem zakupów królewskiego metalu z rzędu.

(Bankier.pl na podstawie danych Ludowego Banku Chin)

7. Pokolenie cyberofiar

Minęły czasy klasycznych napadów na banki. Dziś przestępcy biorą na celownik klientów instytucji finansowych. Niestety skutecznie, co pokazują statystyki policyjne. Tymczasem młodzi są na bakier z kwestiami cyberbezpieczeństwa. Aż 64 proc. badanych słabo ocenia swoją wiedzę w tym zakresie.

(ZBP)

DU

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 sel

Gorzej ,że zero wiedzy na ten temat ma Policja i Prokuratura inaczej takich przestępstw nie dałoby się robić..

! Odpowiedz
2 0 zops

Jest ze Zgorzelca? Grzegorz? Grzegrzółka? To jest ZERO.

! Odpowiedz
1 4 cowabunga

Kolego ZOPS musisz jeszcze popracować nad swoją sztuczną inteligencją do pisania na forach. Na razie wychodzi niezła qpa.

! Odpowiedz
1 1 zops

Kolego COWABUNGA można wywnioskować że znane są ci zasady savoir vivre. Ja jestem informatykiem z wykształcenia więc mam pewne pojęcie o kryptowalutach. U dołu strony wells24.com znalazłem następujący komentarz: ???

! Odpowiedz
0 1 zops odpowiada zops

REPLAY: www.wells24.com "Kurs kryptowalut jako waluty transferowej osiąga wartość: 1 Euro za jednostkę." ???

! Odpowiedz
3 0 zops

Kończąc kolejny tydzień 2019 roku, podkreślmy wartość Królewskiego metalu. Teraz sezon na złotego a portfel z kryptowalutą chyba się odnalazł.

! Odpowiedz
1 2 zops

Wykresy tygodnia:
Pewien handlarz cebulą z Bazaru Różyckiego, powiedział mi kiedyś że gdyby był bogatszy to wstawałby wcześniej tak jak Książę William, między 7-mą a 8-mą rano i ożeniłby się z córką rodziny Tentortony, tego miliardera z Anglii.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.