REKLAMA

Sesja dla niedźwiedzi. Allegro i CD Projekt liderami spadków

2021-11-24 17:35
publikacja
2021-11-24 17:35
Sesja dla niedźwiedzi. Allegro i CD Projekt liderami spadków
Sesja dla niedźwiedzi. Allegro i CD Projekt liderami spadków
fot. Chlestowski Adam /

Warszawskie indeksy są od kilku tygodni w trendzie spadkowym. W tym samym czasie większość najważniejszych indeksów na świecie była notowana na rekordowych poziomach. Korekta na rynkach bazowych oznacza jeszcze silniejszą podaż na GPW.

Sesja w środę przebiegała w pod dyktando spadków. Mimo że rynek otworzył się na niewielkich plusach, dalsza część dnia sprawiła, że wczorajsze wzrosty odeszły w niepamięć, a minima ostatnich tygodni zostały pogłębione.

WIG20 stracił 0,95 proc. przy obrotach 902 mln zł, mWIG40 oddał 0,13 proc., a małe spółki, które wczoraj radziły sobie najgorzej, środę zakończyły na plusie o 0,25 proc. Szeroki WIG spadł o 0,65 proc., a obroty wyniosły 1,17 mld zł.

Bankier.pl

W indeksie dużych spółek spadkami o 7,19 proc. wyróżnił się CD Projekt, który po kilku wzrostowych sesjach dziś był najgorzej radzącym sobie walorem WIG20. O 5,22 proc. spadło Asseco, które opublikowało wyniki zgodne z szacunkami i przedstawiło oczekiwania co do IV kwartału.  

Allegro zaliczyło spadek o 6,66 proc. i ma coraz bliżej do historycznego minimum z 12 listopada. Wtedy kurs osiągnął poziom 40,25 zł za akcję. Tym razem po tej samej stronie rynku był Mercator, który oddał 3,59 proc. i wrócił do notowań poniżej 110 zł.

Zniżkował obecny w WIG20 sektor finansowy: PZU niżej o 1,14 proc. i Pekao spadek o 0,78 proc. Tylko Santander zdołał zakończyć dzień na plusie o 2,24 proc, a PKO BP utrzymało poziom zamknięcia z wczoraj.

Po wynikach spadł o 0,16 proc. kurs PGE. Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, a spółka poinformowała przyszłych nakładach inwestycyjnych na poziomie ok. 7 mld zł.

Spadki próbowały równoważyć zwyżkujące notowania 8 spółek. Akcje Lotosu zyskały  3,23 proc, CCC 3,45 proc., Taurona o 3,45 proc, a PKN Orlen, DIno, PGNiG i Cyfrowy Polsat wzrosły w przedziale 0,06-0,88 proc.

W drugiej linii najwięcej się działo na akacjach banków ze względu na udział w obrocie.  mBank urósł o 0,98 proc., a Alior 0,34 proc. przy obrotach odpowiednio 70,6 mln i 17,1 mln zł. WIG-Banki po dwóch dniach wzrostów w środę dokłada kolejne 0,48 proc. Sektor zaliczył w ostatnim czasie solidną korektę, ale od trzech dni zyskuje. Toczy się gra o dalsze decyzje RPP w sprawie stóp procentowych.

Słabo poradziły sobie akcje Kruka, które spadły o 2,06 proc. Ostatnio informowaliśmy o sprzedaży akcji przez prezesa zarządu.  Wczorajsze spadki o 4,74 proc. kontynuuje DataWalk oraz Biomed zniżkujący dziś o 6,40 proc. który z każdym dniem pogłębia wielomiesięczne minima. Sesję realizacji zysków po kilkudniowych wzrostach doświadczył kurs Ten Square Games. Akcje spadły o  4,95 proc.

Na szerokim rynku to przede wszystkim wzrost o 16,97 proc. Getinu, który poinformował o obniżeniu kapitału i wypłacie dywidendy. Poza tym dalsze wzrosty Wieltonu o 5,10 proc., który przebił granicę 10 zł przełamaną w zeszłym tygodniu. Od publikacji wyników spada kurs Rafako, tym razem o 3,80 proc.

Środa jest dniem publikacja kilku ważnych danych, głównie z amerykańskiej gospodarki. Jednak rano najpierw pojawiły się dane IFO z Niemiec, które były na poziome konsensusu (96.5), ale gorsze od wskazania za październik (97.7).  Od godz. 13.00 zaczęły pojawiać się dane z USA. Najważniejsze były te o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (199 tys. wobec 260 tys. konsensusu) oraz annualizowanym PKB za trzeci kwartał (2,1 proc. wobec oczekiwanych 2,2 proc.). Jutro w USA Święto Dziękczynienia, a zatem dzień wolny. Handel bez Amerykanów może być nieco spokojnieszy.

MKu

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
analizy
Będzie spora bessa. Notowania funduszy w większości już na czerwono! No i będą spadać bo uczestnicy to widząc będą na cito pozbywać się jednostek uczestnictwa. Fundusze będą zaniżać na GPW cenę akcji w sprzedaży, aby na cito pozyskać kasę na wypłaty uczestnikom za sprzedane jednostki uczestnictwa!!! Zatem lecimy Będzie spora bessa. Notowania funduszy w większości już na czerwono! No i będą spadać bo uczestnicy to widząc będą na cito pozbywać się jednostek uczestnictwa. Fundusze będą zaniżać na GPW cenę akcji w sprzedaży, aby na cito pozyskać kasę na wypłaty uczestnikom za sprzedane jednostki uczestnictwa!!! Zatem lecimy już mocno w dół. Dla niektórych spółek z kiepskim wynikiem za 9 m-cy może to być duży spadek, jak np dla PKP CARGO SA może to być nawet jak rok temu do 8zł, a może teraz nawet i niżej... Czas pokaże ile tu pandemia nabroi, ile sytuacja geopolityczna nabroi, ile trudności spółek tu nabroją. W każdym razie nastał niepewny czas do decyzji inwestycyjnych: czy trzymać czy prędko sprzedać.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki