REKLAMA

Serbia pozostawia otwarte stoki narciarskie mimo pandemii koronawirusa

2020-12-21 17:59
publikacja
2020-12-21 17:59
Serbia pozostawia otwarte stoki narciarskie mimo pandemii koronawirusa
Serbia pozostawia otwarte stoki narciarskie mimo pandemii koronawirusa
fot. Gustav Lundborg / / Pexels

Serbia jest jednym z nielicznych krajów europejskich, które pozostawiają swoje stoki narciarskie otwarte mimo drugiej fali pandemii koronawirusa. Władze starają się jednak narzucać właścicielem ośrodków turystycznych wprowadzanie surowych środków ostrożności.

Z 35 km tras i 25 wyciągami ośrodek Kopaonik, graniczący z Kosowem, jest największym ośrodkiem narciarskim w Serbii. "Ludzie nie powinni się bać, jazda na nartach sama w sobie jest jednym z najbezpieczniejszych sportów" - cytuje agencja Reuters Filipa Filipovicia, instruktora narciarstwa w Kopaoniku. "Ludzie noszą rękawiczki, maseczki na twarzach lub szaliki i okulary" - podkreślał.

Po rozpoczęciu szkolnych ferii w zeszłym tygodniu do Kopaoniku przybywa coraz więcej gości. Wprowadzono nowe rozwiązania, w ramach których hotele zezwalają tylko własnym gościom na korzystanie z restauracji i kawiarni, ograniczono również liczbę osób, które mogą przebywać w ośrodkach spa. Działają wyciągi krzesełkowe, ale może być na nich zajęta połowa miejsc.

"Lubię jeździć na nartach tak bardzo, że wyparłam strach przed zarażeniem koronawirusem" - zwierzała się Nadja, turystka z południowego miasta Nis.

"Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich środków ostrożności, mamy nadzieję, że sezon będzie udany" - powiedział Dejan Cika, szef serbskiej spółki państwowej odpowiedzialnej za stoki narciarskie. "Spodziewamy się w naszych górach więcej gości niż zwykle, ponieważ wielu narciarzy, którzy są przyzwyczajeni do jazdy na nartach za granicą, pozostanie w tym kraju" - dodał.

W poniedziałek Belgrad poinformował o 3685 zakażeniach w ciągu ostatniej doby i 47 przypadkach śmiertelnych. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ok. 300 tys. ludzi, zmarło 2733 osób. (PAP)

zm/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki