PILNE

Separacje i rozwody powstrzymały spadek cen wynajmu mieszkań w Hiszpanii

2020-05-27 18:39
publikacja
2020-05-27 18:39

Liczne w okresie przymusowej kwarantanny w Hiszpanii separacje i rozwody doprowadziły do powstrzymania oczekiwanego spadku cen wynajmowanych mieszkań. Organizacje zrzeszające agencje nieruchomości podają, że zainteresowanie wynajmem mieszkań wzrosło w czasie epidemii o 20 proc.

/ Pexels

W środę specjalizująca się w obronie interesów właścicieli mieszkań spółka Alquiler Seguro poinformowała o rosnącym zainteresowaniu wynajmem nawet w sparaliżowanym dotychczas epidemią Madrycie. Region ten jest wspólnotą autonomiczną o największej liczbie przypadków infekcji oraz zgonów na Covid-19.

David Carballo, dyrektor handlowy Alquiler Seguro, wskazał w rozmowie z dziennikiem “El Mundo”, że wpływ na zjawisko wzrostu poszukiwania mieszkań na wynajem prawdopodobnie miała trwająca od 15 marca do 3 maja obowiązkowa kwarantanna w Hiszpanii. Jego zdaniem mogła ona doprowadzić do rozkładu wielu związków.

“Tradycyjnie już po dłuższym okresie świątecznym lub urlopowym wzrasta w naszym kraju zainteresowanie rozwodami” - dodał David Carballo, który twierdzi, że średnio ceny mieszkań na wynajem w Madrycie wzrosły o 29 proc.

Stołeczna gazeta wskazała, że także inne firmy operujące na hiszpańskim rynku nieruchomości szacują, że średnio w ostatnich tygodniach zainteresowanie wynajęciem mieszkania zwiększyło się o 20 proc.

Zjawisko potwierdziła też szefowa hiszpańskiej Federacji Związków Nieruchomości (FAI) Nora Garcia. Zapewnia, że pomimo utrzymujących się ograniczeń w korzystaniu z przestrzeni publicznej rośnie liczba osób zainteresowanych wynajmem mieszkań.

W połowie maja Maria Dolores Lozano, przewodnicząca Hiszpańskiego Stowarzyszenia Adwokatów Rodzinnych (AEAFA) poinformowała, że wraz z wprowadzeniem w Hiszpanii restrykcji związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego przybywa osób zainteresowanych złożeniem wniosku rozwodowego.

Szefowa AEAFA wskazała, że konieczność pozostawania w domach i nadmiernego spędzania czasu z członkami rodziny doprowadziła do “wypalania się związków”. Odnotowała, że podobne zjawisko miało dotychczas miejsce po okresach urlopowych.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
U nas pomaga strach przed biedą
pytek21
U nas lockdown zacieśnia więzi a tam rozwala związki. Ciekawe. To na jakiej zasadzie oni się tam dobierają w pary? :-O

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki