Seniorzy złapią równowagę

Gra, która uchroni przed kontuzją - brzmi futurystycznie, ale właśnie taką nowinkę z pogranicza medycyny i gier komputerowych przygotowuje firma Voxtrack.

Cel: stworzenie aplikacji, która - wgrana na domowy telewizor - przeniesie graczy w wirtualny świat, w którym punkty zdobywa się... za poprawne chodzenie, wyprostowaną postawę i brak złych nawyków ruchowych. Voxtrack ze swoim pomysłem celuje w seniorów, którzy dzięki grze będą mogli zmniejszyć ryzyko kontuzji, a także w gabinety rehabilitacyjne, które wyposażone w specjalną matę pomiarową będą mogły motywować pacjentów do intensywniejszej pracy nad własnym ciałem.

- Finalnym produktem ma być gra ruchowa – tłumaczy prezes Voxtracka Marek Filipiak. – Chodzi o to, żeby to było ciekawe, żeby to nie było na zasadzie: „powtarzaj ćwiczenia, które widzisz na telewizorze”, bo to nie działa. Po prostu nie działa – dodaje.

Na eksperymentalne prace nad grą Voxtrack otrzymał m.in. ponad 5 mln zł z programu sektorowego GameINN przeznaczonego na… rozwój branży gier komputerowych. Marek Filipiak przyznaje, że początkowo nie przypuszczał, że to właśnie z tej puli otrzyma środki, a nie np. ze tej skierowanej do sektora medycznego. - Nawet nazwa wskazywała, że to raczej nie dla nas. Natomiast analizując szczegółowe warunki konkursu GameINN okazało się, że to do nas pasuje – tłumaczy.

Projekt przygotowywany wspólnie z Narodowym Centrum Geriatrii i Rehabilitacji oraz Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych jest jeszcze na wstępnym etapie zaawansowania. Gra ma być gotowa za dwa lata, jej prototyp – najwcześniej wiosną przyszłego roku.

Więcej w materiale wideo.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 nostromo25

Achievementy na Steamie:
- Zle dobrego poczatki (Nie zgarb sie przez godzine) 10 pkt
- Inspektor Erektor (Nie zgarb sie przez tydzien) 30 pkt
- Elity (Przejdz 10 metrow po salonie) 10 pkt
- Smierc feminizmowi! (Przejdz 20 kilometrow po kuchni ani razu z niej nie wychodzac) 50 pkt

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl