REKLAMA

Senior chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił 750 tys. zł

2022-08-18 14:03
publikacja
2022-08-18 14:03
Senior chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił 750 tys. zł
Senior chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił 750 tys. zł
fot. Wit Olszewski / / Shutterstock

72-latek z Gdańska podczas inwestycji w kryptowaluty stracił ponad 750 tys. zł. Przez kilka miesięcy wpłacał kolejne kwoty, a gdy chciał wypłacić "zarobione" środki, okazało się, że jest to niemożliwe. Kontakt z fałszywym brokerem się urwał.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział PAP, że pod koniec maja 72-latek z Gdańska przeglądając strony internetowe, przypadkowo trafił na ofertę zapewniająca o wysokim i szybkim zysku przy inwestowaniu w kryptowaluty.

"Reklama strony opatrzona była zdjęciem popularnego polityka i ostatecznie przekonała 72-latka, aby się jej przyjrzeć. Mężczyzna kliknął link i wypełnił okno danymi kontaktowymi. Bardzo szybko skontaktował się z nim broker-oszust, który zaoferował mu swoją pomoc" - dodał Chrzanowski.

Mężczyzna nakłonił pokrzywdzonego, aby zainstalował aplikację umożliwiająca zdalny dostęp do jego komputera. Tego typu programy są legalne, jednak mogą zostać wykorzystane w nielegalny sposób. "Gdy przestępcza gra się rozpoczęła, a pokrzywdzony otrzymywał kolejne fałszywe wiadomości o rosnących na jego koncie środkach, wykonywał nowe przelewy gotówki. Gdy jednak chciał wypłacić zarobione pieniądze, okazało się, że aby aktywować operację, musi wpłacić pewien procent sumy" - tłumaczył gdański policjant.

W taki sposób mężczyzna zasilił konto oszustów o ponad 750 tys. zł. Przy ostatniej transakcji nie miał już pieniędzy i aby ją wykonać, zaciągnął kredyt na kilkadziesiąt tys. zł. Gdy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów, zawiadomił policjantów. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (26)

dodaj komentarz
1as
Selekcja naturalna.
Swoją drogą, skąd te dziadki mają takie pieniądze?!
raf2004
Co za durne pytanie ? Jeżeli gość pracował przez 65 lat, to chyba miał prawo dorobić się tak skromnych pieniędzy, jak 750k ?
xiven odpowiada raf2004
w polsce takie prawo nie zostało powszechnie przyznane, mógł conajwyżej dostąpić zaszczytu/przywileju zarobienia tej kwoty
jerzy.kopinski
Podejrzewam, że zaszczepił się 5-razy na C-19 i mózg skurczył mu się do rozmiaru orzecha włoskiego.
vacarius
Senior chciał zarobić na 13 i 14 zagłosował na PIS
Stracił kontakt z wnukami i dziećmi.
1as
Kumaty senior zagłosował i wygrał, durny z opozycji oddał wszystko co wcześniej zarobił.
ameba1
Zapomnieli dopisać, ze majątek seniora to 75mln. A tak z innej beczki to normalnie chyba się wezmę za takie scamy skoro ludzie taka kasę chętnie oddają. Dzięki za pomysł na biznes bankier. No i jeszcze nie widziałem żadnego newsa, ze złapano scamera i odzyskano wyłudzone pieniądze. Normalnie robię strone pod tytułem „wplac 100k i Zapomnieli dopisać, ze majątek seniora to 75mln. A tak z innej beczki to normalnie chyba się wezmę za takie scamy skoro ludzie taka kasę chętnie oddają. Dzięki za pomysł na biznes bankier. No i jeszcze nie widziałem żadnego newsa, ze złapano scamera i odzyskano wyłudzone pieniądze. Normalnie robię strone pod tytułem „wplac 100k i wypłać 200k za miesiąc” i kasa spłynie. Muchas gracias!
1as
Świat jest prawdziwym oceanem pełnym głupców. A wędkarze łowią.
Z tym, że były przypadki zatrzymań i wyroków, pamiętam.
midas69
Od setek lat przy większości przekrętów wykorzystywana jest ludzka chciwośc i zachłanność. Jeden z drugim głupek jak widzi, że może zarobic setki tys to zwyczajnie traci rozum. Tak było z z ambergoldem i tak było teraz.
adam.1983
Skąd takie matoły biorą taka kasę, jakim cudem z takim poziomem inteligencji dorobił się takiej forsy.

Powiązane: Finanse seniorów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki