Senator PO pod lupą CBA

"Rzeczpospolita" pisze, że senator Platformy Obywatelskiej Roman Ludwiczuk pobrał z kasy miasta Wałbrzych 138 tysięcy złotych. Pieniądze wypłacono mu bezprawnie, a prezydent miasta, też z PO, nie odzyskał ich w porę.

Dziennik dodaje, że bezprawne zarobki senatora wyszły na jaw, gdy jego oświadczenie majątkowe prześwietliło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Okazało się, że parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej nie zamieścił w nim wszystkich wymaganych informacji.

W jednym z oświadczeń zabrakło wiadomości, że żona senatora prowadzi działalność gospodarczą oraz jest zatrudniona w jednostce samorządu terytorialnego. Roman Ludwiczuk był w tym czasie wiceprezydentem Wałbrzycha.

W tej sytuacji - czytamy w "Rzeczpospolitej" - jego bezpośredni przełożony, prezydent miasta Piotr Kruczkowski z PO, powinien zawiesić mu wypłacanie wynagrodzenia. Jednak partyjny kolega senatora tego nie zrobił. W rezultacie Ludwiczuk pobrał wbrew prawu ponad 138 tysięcy złotych.

"Rzeczpospolita" dodaje, że większość z tych pieniędzy jest już nie do odzyskania, gdyż wypłacono je w 2003 i 2004 roku, a roszczenia w takich sprawach przedawniają się po trzech latach.

"Rzeczpospolita"/kry/Siekaj
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil