Senacka komisja budżetu nie wniosła poprawek do noweli ustawy o NBP

Senacka komisja finansów nie wniosła w czwartek poprawek do noweli ustawy, dzięki której - jawne staną się zarobki kadry kierowniczej w NBP. Przepisy mają też regulować wysokość wynagrodzeń kierownictwa banku centralnego.

(fot. Arkadiusz Ławrywianiec / FORUM)

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych nie zgłosiła poprawek do uchwalonej w nocy ze środy na czwartek poselskiej noweli ustawy o Narodowym Banku Polskim oraz ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

"Ta ustawa miała ogromne poparcie w Sejmie. W związku z czym wymaga zapewne ustaleń klubowych, w ramach klubów - w Senacie. Stawiam wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek, przy założeniu, że poprawki mogą się pojawić po decyzjach klubów w trakcie debaty" - powiedział przewodniczący komisji Grzegorz Bierecki (PiS).

Jak dodał, są "propozycje poprawek, które mogłyby być zgłoszone w trakcie debaty". "Ale wymaga to dyskusji w ramach klubów funkcjonujących w Senacie" - dodał.

W trakcie czwartkowego posiedzenia komisji, propozycje poprawek zgłaszali: Biuro Legislacyjne Senatu oraz wiceprezes NBP Anna Trzecińska. Dotyczyły one m.in. wydłużenia terminu wejścia w życie ustawy, czy możliwości elastyczniejszego kształtowania przez NBP wysokości pensji swoich pracowników.

Debata plenarna w Senacie nad nowelizacją ustawy o NBP ma odbyć się w piątek. (PAP)

autorzy: Aneta Oksiuta, Marta Rawicz, Michał Boroń

aop/ mkr/ mick/ drag/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 aneleh

I wszystko jasne. Transparentność zaczęła się od symbolicznej 1 zł za Getin.

! Odpowiedz
2 2 oko1

Potem średnia krajowa zwykłego polaczka wychodzi 3500 tak nam wmawiają hahaha PiS myśli że ciemnogród śpi ale się myli i szaraki otwierają oczy ze zdziwienia co tu się dzieje

! Odpowiedz
0 9 sonmi451

I po co ten senat w 21 wieku internetu i sztucznej inteligencji?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil