REKLAMA

Semeniuk: Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże

2021-02-23 09:29
publikacja
2021-02-23 09:29
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Nic nie jest przesądzone ws. obostrzeń po 28 lutego, nie widzę jednak możliwości, by otwierać kolejne branże - mówiła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dodała, że jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone. Obecnie liczba zakażeń rośnie najszybciej od października.

W TVP1 Semeniuk była pytana, czy będzie nowy lockdown. Jak mówiła, nic nie jest przesądzone, a we wtorek odbędzie się kolejne spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego. "Jeszcze za wcześnie, by informować społeczeństwo o kolejnych decyzjach. Zgodnie z zapowiedzią premiera, te 14 dni od 12 lutego, to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej, niż 10-14 dni" - podkreśliła wiceminister rozwoju.

Dopytywana, jakie obostrzenia są rozważane, odparła, że mając na uwadze potencjalną trzecią falę koronawirusa i wzrost zakażeń, "będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach". Powtórzyła, że nie jest to przesądzone. Dodała, że resort rozwoju chciałby wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla gastronomii czy branży fitness, ale na ten moment jest to niemozliwe.

"Wydaje się, że jeśli liczby nie będą wzrastały w drugiej części tego tygodnia, to będziemy przedłużali już obowiązuje prawo, już obowiązujące rozporządzenie. Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże" - stwierdziła.

Od 12 lutego mogą być otwarte kina, teatry, filharmonie i opery, baseny i stoki narciarskie. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych. W dalszym ciągu nie mogą natomiast działać siłownie i kluby fitness, a gastronomia może sprzedawać posiłki tylko na wynos. Rozporządzenie przewidujące te restrykcje obowiązuje do 28 lutego.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (21)

dodaj komentarz
blablak
Iiiiiiii juz wiadomo czemu nauczono bolaków nienawidziec broni palnej i utrwalic im, ze posiadanie takowej to nieczmu nie sluzaca fanaberia. Teraz mozna ich gnebic bez opamietania i w zamian podziewac sie co najwyzej mazania kredą po asfalcie. Grzeczne bydlo.
blablak
***** ***
Oni sie doigraja. Fajnie by bylo ogladac renesans jednego narzedzia wynalezionego w burzliwych czasach we Francji...
abcx
Jak rząd będzie dalej tak straszył to te 21% wierzących w koronoświrusa w końcu umrze ze strachu...
remo87
To akurat byłoby im na rękę, znowu nadarzyłaby się okazja do podrasowania statystyk zgonów :D
kryzysio
Ona chyba cierpi na inteligencję bezobjawową.
onurb
Ale kasyna i kościoły mogą być oczywiście otwarte! Kolejna ameba po Emilewicz, Szydło, Witek, Rafalskiej, która ma pełne predyspozycje do rządzenia krajem. Masakra!
ehalley
Nie widzę możliwości, by utrzymywać cię nadal z moich pieniędzy.
distefano
Jeszcze nigdy nie czekałem tak bardzo na kolejne wybory. Nie liczę na to, że wygra jedyna partia która jest za zwiększaniem swobód obywatelskich i zmniejszaniem podatków, ale liczę na to że Policja i Sanepid dostanie mniej niż 5% głosów.
niedorzeczny
Ja nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony. Po pierwsze, większość i tak zagłosuje jak nie na PIS, to na PO, KO, PSL albo jeszcze inną nazwę, bo w mediach im powiedzą że to jest co innego niż było poprzednio. Po drugie, pan premier niedawno ogłosił, że przed wyborami będzie waloryzacja 500+, a to wielu wyborców może Ja nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony. Po pierwsze, większość i tak zagłosuje jak nie na PIS, to na PO, KO, PSL albo jeszcze inną nazwę, bo w mediach im powiedzą że to jest co innego niż było poprzednio. Po drugie, pan premier niedawno ogłosił, że przed wyborami będzie waloryzacja 500+, a to wielu wyborców może przekonać. Nie ma tu znaczenia, że waloryzacja będzie mniejsza od inflacji. Większość wyborców zda sobie sprawę z inflacji dopiero przy okazji najbliższej denominacji, a nawet wtedy nie do końca będą rozumieli, o co chodzi.
marynapilecka odpowiada niedorzeczny
Dokładnie to jest problem wariata...robić dokładnie to samo ( głosować na PIS > PO (Hołownia lub 6 króli Pertu, SLD, PSL > i znów PO >itd...) i mieć nadzieję, że coś się zmieni...

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki