Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów czeka na decyzję polityczną

Ustawa o dekoncentracji mediów jest możliwa do przeprowadzenia w każdym momencie, czekamy na decyzje polityczną, czy z tym tematem ruszamy - podkreślił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Sellin zapewnił w czwartek w Radiu Zet, że projekt ustawy dotyczący dekoncentracji mediów jest gotowy, ale nie ma jeszcze decyzji politycznej.

"Ustawa o dekoncentracji mediów jest możliwa do przeprowadzenia w każdym momencie, bo MKiDN jest przygotowane, natomiast czekamy na decyzję polityczną, czy z tym tematem ruszamy" - powiedział wiceminister.

Pytany, dlaczego nie ma jeszcze takiej decyzji, zauważył, że "działania reformatorskie, działania polityczne planuje się etapowo".

Pokreślił, że ta ustawa ma rozwiązać "bardzo poważny problem i pewną patologię", która wykształciła się w wolnej Polsce. Wskazał, że w innych państwach nie ma "tak nadmiernej" koncentracji mediów ani dominacji kapitału zagranicznego w pewnej przestrzeni medialnej.

"Nie słyszałem jeszcze decyzji rządowej ani politycznej, żeby z tym tematem ruszyć, jak tylko taka decyzja zapadnie, to jesteśmy gotowi" - powtórzył wiceminister.

O tym, że dekoncentracja mediów to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński; później wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

W październiku rzeczniczka PiS Beata Mazurek informowała, że jej partia pracuje nad zmianą ustawy medialnej. Podkreślała jednocześnie, że w obecnej sytuacji kluczowe jest to, w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta reforma wymiaru sprawiedliwości. "Od tego będzie zależało, co i w jakiej kolejności i kiedy będziemy przeprowadzać" - mówiła wówczas rzeczniczka PiS.

W marcu na posiedzeniu sejmowej komisji kultury wicepremier i minister kultury Piotr Gliński informował, że od września ub.roku nad projektem dekoncentracji na rynku medialnym pracował zespół roboczy z udziałem przedstawicieli resortu kultury, UOKiK i KRRiT.

agzi/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,9% I 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,6% I 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl

Czy otrzymałeś już PIT‑11 od swojego pracodawcy?

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
Polecamy nasz program e‑pity 2017. Rozlicz PIT‑a kompleksowo i bezpiecznie w kilka minut! Pobierz Program

lub uruchom online

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
W naszym programie e‑pity 2017 możesz bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne deklaracje. Pobierz Program

lub uruchom online