Sellin: Ustawa medialna ma nie dopuścić do tworzenia monopoli

2017-08-16 08:41
publikacja
2017-08-16 08:41

Ustawa medialna, która jesienią będzie rozpatrywana przez parlament, ma nie dopuścić do tworzenia monopoli - powiedział w rozmowie z I Programem Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

/ fot. wellphoto / YAY Foto

Wiceminister zwrócił uwagę, że w żadnej branży gospodarczej państwo nie godzi się na tworzenie monopoli i media nie mogą być z tego wyłączone. Przypomniał, że prawo Unii Europejskiej nakazuje dbanie o jak największy pluralizm.

Jarosław Sellin przyznał, że problemem polskich mediów jest przerost kapitału zagranicznego. Dotyczy to przede wszystkim rynku gazet; zwłaszcza gazet lokalnych i regionalnych. Wiceminister zwrócił uwagę, że przerost własności zagranicznej dotyczy głównie kapitału niemieckiego. "I to jest realny problem. Żadne poważne państwo Unii Europejskiej sobie na cos takiego nie pozwala" - powiedział Jarosław Sellin.

Rozmówca Jedynki poinformował, że już wkrótce treść ustawy będzie tematem konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą. Przyznał też, iż spodziewa się, że dokument zostanie skrytykowany przez Brukselę.

IAR/PR I/wyso/ zr

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki