Sellin: Ustawa medialna ma nie dopuścić do tworzenia monopoli

Ustawa medialna, która jesienią będzie rozpatrywana przez parlament, ma nie dopuścić do tworzenia monopoli - powiedział w rozmowie z I Programem Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

(fot. wellphoto / YAY Foto)

Wiceminister zwrócił uwagę, że w żadnej branży gospodarczej państwo nie godzi się na tworzenie monopoli i media nie mogą być z tego wyłączone. Przypomniał, że prawo Unii Europejskiej nakazuje dbanie o jak największy pluralizm.

Jarosław Sellin przyznał, że problemem polskich mediów jest przerost kapitału zagranicznego. Dotyczy to przede wszystkim rynku gazet; zwłaszcza gazet lokalnych i regionalnych. Wiceminister zwrócił uwagę, że przerost własności zagranicznej dotyczy głównie kapitału niemieckiego. "I to jest realny problem. Żadne poważne państwo Unii Europejskiej sobie na cos takiego nie pozwala" - powiedział Jarosław Sellin.

Rozmówca Jedynki poinformował, że już wkrótce treść ustawy będzie tematem konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą. Przyznał też, iż spodziewa się, że dokument zostanie skrytykowany przez Brukselę.

IAR/PR I/wyso/ zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil