Sektor bankowy stawia na edukację finansową młodzieży

Korzystanie z konta bankowego, pomaganie dziadkom w dokonywaniu przelewów internetowych, wpływanie na decyzje majątkowe rodziców młodzi ludzie stale mają kontakt z finansami i usługami finansowymi. Dlatego tak ważne jest nauczanie dzieci i młodzieży o tym, jak obchodzić się z pieniędzmi.

Program Bakcyl to inicjatywa sektora bankowego, której celem jest przekazywanie młodym osobom praktycznej wiedzy, tak by zrozumiały świat pieniądza i w dorosłym życiu minimalizowały ryzyko finansowe.

W ramach programu wolontariusze, którymi najczęściej są pracownicy banków, prowadzą w szkołach lekcje. Zajęcia podzielone zostały na cztery bloki tematyczne: Twoje pieniądze, Pożyczaj z głową, Mądre inwestowanie i Finanse na całe życie mówi serwisowi infoWire.pl Urszula Szulc, dyrektor programu Bakcyl. Dotychczas, przez dwa lata trwania programu, odbyło się 206 lekcji w 67 klasach z 31 szkół. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Bakcyl skierowany jest do gimnazjalistów. Na razie program realizowany jest w czterech województwach: mazowieckim, małopolskim, łódzkim i śląskim. W przyszłym roku jego zasięg ma zostać poszerzony.dostarczył infoWire.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~tralalala

To nie w interesie tego sektora.

! Odpowiedz
0 1 ~observer

żeby później ich łupić ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne