REKLAMA

Sejmowe partie czekają złote żniwa

2019-10-15 01:02
publikacja
2019-10-15 01:02

Na konta ugrupowań, które weszły do parlamentu, popłyną rekordowe kwoty z budżetu państwa. To efekt wysokiej frekwencji - podaje we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki / / Flickr

23,3 mln złotych to kwota rocznej subwencji, którą zgodnie z wyliczeniami "Rz" będzie dostawało Prawo i Sprawiedliwość. Ta partia może się czuć zwycięzcą wyborów również pod względem finansowym, bo dotąd dostawała dużo mniej - 18,5 mln zł - pisze dziennik.

Jak podaje gazeta, Platforma Obywatelska, która dotychczas dostawała 15,5 mln zł, teraz będzie inkasowała 19,9 mln zł. Część z tego będzie jednak musiała oddać ugrupowaniom wchodzącym w skład Koalicji Obywatelskiej. SLD, który dostawał 4,3 mln zł, teraz będzie dostawał 11,4 mln zł. Subwencja PSL wzrośnie z 4,5 mln zł do 8,3 mln zł. 6,8 mln zł będzie zaś wpływało na konto Konfederacji, która dotąd nie otrzymywała publicznych pieniędzy.

W sumie subwencje wyniosą 69,7 mln zł, co jest kwotą rekordową, odkąd w 2010 roku Sejm obniżył pieniądze dla partii o połowę. "Rz" przypomina, że po wyborach w 2011 roku łączna kwota subwencji wynosiła 54,4 mln zł, a po elekcji w 2015 roku - 58,2 mln zł.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

nmk/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (13)

dodaj komentarz
2kbb
PIS wygra także wybory w 2023 roku !!! To wynika z matematyki... Między innymi z Ilości kolejnych zmarłych tj. ok 1,6 mln w ciągu całej kolejnej kadencji którzy w 80 % są przeżarci komuną w której spędzili swoją młodość. Polska za 4 lata będzie także w innym miejscu gospodarczo i ekonomicznie... Przykładem tego jest prędkość budowy PIS wygra także wybory w 2023 roku !!! To wynika z matematyki... Między innymi z Ilości kolejnych zmarłych tj. ok 1,6 mln w ciągu całej kolejnej kadencji którzy w 80 % są przeżarci komuną w której spędzili swoją młodość. Polska za 4 lata będzie także w innym miejscu gospodarczo i ekonomicznie... Przykładem tego jest prędkość budowy obwodnicy Częstochowy po wycofaniu się poprzedniego wykonawcy Sallini, która do końca roku ma być przejezdna .... Najważniejsze że PIS nauczył się przez 4 lata za rządów Morawieckiego, rządzać krajem.... Nie wielu Polaków zdaje sobie sprawę że PIS wprowadził program 500+ bez podziału na dochodowość przede wszystkim dla wsparcia wschodnich i biedniejszych terenów Polski aby zrównać warunki życia Polaków co ewidentnie zwiększa wydajność całej gospodarki... Jednak ta partia nie może tego powiedzieć tak wprost ze względu na przepisy EU i możliwy sprzeciw bogatszej części społeczeństwa mieszkających w bogatszych miejscach... Morawiecki z Kaczyńskim tworzą dobry duet... Jeden jest nowoczesny i rozwija kraj a drugi zabezpiecza poparcie społeczne do dalszych reform i zmian.... Z czasem siła Morawieckiego będzie przeważała...
pogromcadzbanow
Każda partia, która przekroczy 3% dostaje subwencje !!!!!!!!!
Korwinowcy też swoje zgarneli.
ajwaj
ja to ta sama konfederacja?
Federacji Jakubiak-Liroy nie ma, rózni poszli, rózni przyszli, ci sa ca od VIII.2019
ajwaj
I OK :)
Jesli bez kasy jedyna pozasystemowa KONFEDERACJA (oficjalnie) ma ca 7 %
To z kasa jeszcze przyspiesza.
Przelamali monopol zdrajców dynastii Magdalenki POPISSLDPZPR itd. po regime-change w 1989

Sytuacje maja komfortowa. Zadnych wiezi, wszystko moga obejrzec, kontrolowac, sprawdzac itd.

Jak wolnosciowe
I OK :)
Jesli bez kasy jedyna pozasystemowa KONFEDERACJA (oficjalnie) ma ca 7 %
To z kasa jeszcze przyspiesza.
Przelamali monopol zdrajców dynastii Magdalenki POPISSLDPZPR itd. po regime-change w 1989

Sytuacje maja komfortowa. Zadnych wiezi, wszystko moga obejrzec, kontrolowac, sprawdzac itd.

Jak wolnosciowe partie w UE > LegaNord, Austria, Francja, AfD itd. itp.
2kbb
Nie musisz się synku wysilać...!! Już od dawna wiadomo na tym forum że nie pracujesz i cały dzień siedzisz przez kompem pisząc pro sowieckie komentarze.... Dwa dni temu 13.10.2019 przegrałeś swoje życie !!! Twoja opłacana praca nic nie dała... Chociaż sytuacja jest napięta i PIS wygrał tylko przewagą 4 posłów to jednak daje mu Nie musisz się synku wysilać...!! Już od dawna wiadomo na tym forum że nie pracujesz i cały dzień siedzisz przez kompem pisząc pro sowieckie komentarze.... Dwa dni temu 13.10.2019 przegrałeś swoje życie !!! Twoja opłacana praca nic nie dała... Chociaż sytuacja jest napięta i PIS wygrał tylko przewagą 4 posłów to jednak daje mu mandat do rządzenia Polską przez kolejne 4 lata gdzie wymrze kolejnych 1,6 mln Polaków najbardziej zdegenerowanych komuną...!!! Zmień synku robotę bo całkowicie upadniesz !!!
jes odpowiada 2kbb
Przecież wygrał. PiS to najbardziej prosowiecka partia w Polsce. Nie patrz co mówią ale co robią.
wyrwin666 odpowiada 2kbb
Hmm... Chyba mamy do czynienia z socjalistą z krzyżem w zębach . 2kbb zarzucasz Konfederacji prosowieckość ?! Ja równie dobrze mogę napisać ,że PiS to agentura USA i Izraela .
2kbb odpowiada wyrwin666
tym właśnie charakteryzują się dewianci prosowieccy że nie dostrzegają tego swojego skrzywienie... Przeczytaj uważnie swoje zdanie które napisałeś...!!!
wektorwg
Buchacha. Konfederacja czyli grupa rekonstrukcyjną zubożałej ruskie szlachty z carem Putinem za 4 lata zniknie z przestrzeni publicznej.....
cowabunga
"Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji". Idź do Kurskiego. Nie zapomnij nasmarować wazeliną tylnej części ciała. Wtedy podobno mniej boli

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki