REKLAMA

Sejm ucieka za bramę

2020-11-20 06:47
publikacja
2020-11-20 06:47
Sejm ucieka za bramę
Sejm ucieka za bramę
/ Sejm RP

Kancelaria Sejmu buduje potężną przeszkodę, mającą uchronić parlament przed demonstrantami. Przetarg rozpisano po wybuchu protestów kobiecych - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Gazeta informuje, że Kancelaria Sejmu rozpisała przetarg na potężną bramę. Jak zaznacza, stanie ona na wjeździe od ul. Górnośląskiej, niedaleko budynku Senatu, gdzie - jak zaznaczono - od czasu objęcia władzy przez PiS często zbierają się protestujący.

"Z dokumentacji przetargowej wynika, że dwuskrzydłowa brama ma mieć 3 m wysokości i 8,2 m szerokości. Obok zaplanowano dwie furtki, też wysokie na 3 m, a szerokie na 1,36 m. Kancelaria Sejmu chce dodatkowo położyć 20 m infrastruktury. Po to, by napędy bram były sterowane automatycznie, a na furtce od strony pawilonu wartowniczego pojawiły się domofony" - pisze "Rz".

"Rz" informuje, że przetarg w tej sprawie rozpisano 10 listopada, już po wybuchu protestów kobiecych, ale - jak podkreśla - choć przygotowania "musiały ruszyć dużo wcześniej", to nie na tyle, by przetarg trafił do planu zamówień na 2020 rok. (PAP)

mchom/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
djnsd
maja rozmach sk.....ny ! Płać podatniku podatki żeby pisowski element za twoje pieniądze się odgradzał od ciebie ! Do wyborów .....jeszcze troche a potem zrobimy tu Bukareszt !
jes
Trzeba się odgradzać i schronić przed miłującym ich narodem.
arturosa68
Czy politycy nie powinni być przedstawicielami narodu, którzy z ludźmi współpracują na zasadach demokracji, zamiast gnębić lud różnymi kretyńskimi ustawami i dekretami? Czy to nie w bananowych socjalistycznych republikach buduje się różnego rodzaju umocnienia i zabezpieczenia, by rozwścieczony lud nie obalił dyktatury?Czy politycy nie powinni być przedstawicielami narodu, którzy z ludźmi współpracują na zasadach demokracji, zamiast gnębić lud różnymi kretyńskimi ustawami i dekretami? Czy to nie w bananowych socjalistycznych republikach buduje się różnego rodzaju umocnienia i zabezpieczenia, by rozwścieczony lud nie obalił dyktatury?

Swoją drogą ciekawe jakie nowe rozporządzenia i ustawy będą wkrótce przemycane, by trzeba było się tak mocno zabezpieczać. Z pewnością wszyscy to odczujemy i zobaczymy, że to barykadowanie się było dopiero z myślą o przyszłości.
jes
Przecież idziemy w kierunku bananowej socjalistycznej republiki to czemu się dziwisz. Ludzie za pińcset plus są w stanie pozbawić przyszłości swoje dzieci i samych siebie.
zenonn
Zamknąć, nie wypuszczać, nikogo obcego nie wpuszczać, drogi wyjazdowe zaminować, gniazda karabinów maszynowych ustawić ze wszystkich stron by nikt nie uciekł.
Wysrańcy narodu się boją?
Fuj
szymon_woj
Każdy ma swój mur berliński...
ajwaja
Bardzo prawidlowo, zamurowac

A zarcie z kuchni polowej 2x dziennie tj. grochówa z wkladka bezmiesna
jes
oj marzy się w Rosji takie żarcie ...
P.S. Jak dzisiaj Wania? Był delikatny czy brutalny?
carlito1
Krystaliczni politycy PIS się boją??? A czego się boją skoro wszystko zgodne z prawem i dla dobra ludzi???
kaszankanamaxa
"...Kancelaria Sejmu chce położyć 20 m infrastruktury. Po to, by napędy bram były sterowane automatycznie, a na furtce od strony pawilonu wartowniczego pojawiły się domofony." Domofony czyt. stanowiska strzeleckie.

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki