REKLAMA

Sejm rozpoczyna prace nad ordynacją wyborczą do Parlamentu Europejskiego

2003-08-26 09:18
publikacja
2003-08-26 09:18
Sejm rozpatrzy dziś rządowy projekt ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W czerwcu przyszłego roku, w myśl tego dokumentu, Polacy wybiorą 54-ech deputowanych.

Projekt daje prawo wyborcze nie tylko obywatelom polskim, ale także obywatelom Unii bez polskiego obywatelstwa, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 18 lat i stale mieszkają w Polsce.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego będzie musiał mieć ukończone 21 lat i od pięciu lat mieszkać na stałe w Polsce lub innym państwie Unii Europejskiej. Kandydatów - podobnie jak w wyborach do krajowego parlamentu - będą mogły zgłaszać partie, koalicje i komitety obywatelskie.

Minister do spraw europejskich Danuta Huebner powiedziała w wywiadzie dla "Sygnałów Dnia", że Polskę czeka bardzo dużo pracy przed wstąpieniem 1. maja przyszłego roku do Unii Europejskiej.

Minister Hubner zaznaczyła, że najważniejsze jest dobre przygotowanie do wykorzystania funduszy strukturalnych. Podkreśliła, że chodzi o to, by do końca roku wypracować system operacyjny.

Danuta Huebner dodała, że wszystkie organizacje i instytucje mające korzystać z funduszy strukturalne pracują intensywnie, a system powinien być gotowy na czas.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki