Sejm przyjmie ustawę o znakowaniu żywności "wolnej od GMO". "Żeby ludzie wiedzieli, co kupują"

Na następnym posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę o znakowaniu żywności - mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski w poniedziałkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

"Rada ministrów przyjęła właśnie projekt ustawy o znakowaniu żywności +Wolna od GMO+. Sejm przyjmie ją na następnym posiedzeniu" - zapowiada szef resortu rolnictwa.

Jak donosi gazeta, minister chce, żeby żywność bez organizmów modyfikowanych, również pozyskana od zwierząt, które nie były karmione paszą wolną od GMO, była wyraźnie oznaczona.

"Żeby klienci wiedzieli, co kupują. Staram się więc wyróżnić naszą zdrową żywność na półkach w sklepie, ale na samym końcu to konsument decyduje o tym, co chce kupić" - tłumaczy Ardanowski. (PAP)

mmu/ mars/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 14 dziki_losos

Nie mam nic przeciwko etykietce (prawdopodobnie pomoże polskim producentom żywności), ale nie podoba mi się insynuacja, że "wolne od GMO" = "zdrowe"; to może zwodzić konsumenta, jeśli np. z przodu będzie wielka, przyjazna naklejka "wolne od GMO", a z tyłu w składzie i tak benzoesan sodu i kilka innych "E".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 6 niepelnosprawny_org

chwała ci Panie Boże, to jest rzad bliski udziom, dla Polski, dla rodakow robia jak dla siebie, miluja blizniego jak siebie samego, wszystkiego dobrego panie ministrze, premierze i cały rzadzie, kolejna ustawa bardzo na plus, tego trzeba było...

! Odpowiedz
2 21 antek10

Moze byc i 15 ustaw. Ale jak są śmieszne kary to znowu nic nie da.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne