REKLAMA

Sejm dorzucił przedsiębiorcom nowych obowiązków

2013-06-17 04:11
publikacja
2013-06-17 04:11

Walka z biurokracją nie dotyczy ekologii. Sejm właśnie dorzucił przedsiębiorcom nowych obowiązków - informuje "Rzeczpospolita".

problem» Prowadzenie biznesu w Polsce to droga przez mękę

Każda firma sprzedająca jakiekolwiek opakowane towary, choćby jabłka w papierowych torebkach na bazarze, będzie musiała wpisać się do specjalnego rejestru. Prowadzić go będzie urząd marszałkowski, a wpis będzie kosztował od 50 zł do 2 tys. zł.

Uchwalona w czwartek ustawa nakazuje też, by firmy składały raporty o tym, ile i jakie wytworzyły odpadów.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Max
A jeżeli to będzie ekologiczny papier ulegający biodegradacji to też ? w takim razie powinniśmy rejestrować też każdą kupkę pozostawioną w okazjonalnym lesie
~zasię biorca
Czy ktoś wie, jakie wprowadzono ułatwienia dla kogokolwiek w czasie ostatnich 6 lat? Poza narzuconymi przez Unię wymogami dostosowania prawa. Długo się zastanawiałem, ale nic nie wymyśliłem...
~cd
Ile jeszcze nam nasrają. Już na dobrą sprawę jest tyle bzdurnych obowiązków, że firmy w większości działają poza prawem...

Na odśnieżanie dróg brakło kasy w tym roku. Po prostu nie ma, więc nie odśnieżamy. A to że firmom brakuje to ich nie obchodzi. Macie mieć. I tyle.

POjebany kraj.
~gość
paranoja jakaś. jak długo tak będą utrudniać życie? u mnie póki co kiepska kondycja firmy i szukam dobrego banku żeby mi dał kredyt. który bank warto sprawdzić?
~autor
idioci, bo inaczej nie można ich nazwać. W innych krajach upraszcza się, a u nas wręcz utrudnia. Jak tak dalej pójdzie to wrócimy do czasów socjalizmu w którym to Państwo będzie zatrudniało - bo nikt rozsądny nie będzie chciał prowadzić w Polsce firmy.

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki