Sejm V kadencji: dreptaliśmy w miejscu

Dwa lata kadencji Sejmu okazały się bardzo burzliwe i bardzo wiele miesięcy tej kadencji można określić mianem "pustych" - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk. Dodaje, że walki o koalicję i inne problemy nie pozwoliły na skuteczną pracę w parlamencie.

Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" podkreśla, że choć udało się przyjąć tak ważne ustawy jak Karta Polaka, jednak wiele projektów utknęło w Sejmie. Poseł tłumaczy, że nikt nie zakładał, iż kadencja parlamentu będzie trwała tylko dwa lata. Jak mówi, wiele projektów trafiło do komisji, toczyły się nad nimi prace. Parlamentarzysta zaznacza, że w normalnej sytuacji politycznej kadencja Sejmu trwa cztery lata, a w takim okresie aktów prawnych, rozwiązań, na które czekają Polacy, a które trafiłyby pod obrady Sejmu, byłoby zdecydowanie więcej.

Poseł Mularczyk zaznacza też, że przygotowane już ustawy trafią pod obrady Sejmu nowej kadencji. Jak dodaje, nowych rozwiązań prawnych nie będzie trzeba przygotowywać, wystarczy przeprowadzić proces legislacyjny. Więcej w "Naszym Dzienniku".

"Nasz Dziennik"/kl/MagM
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil