REKLAMA

Sędziowie z KRS na podwójnej diecie

2020-12-17 06:47
publikacja
2020-12-17 06:47
Sędziowie z KRS na podwójnej diecie
Sędziowie z KRS na podwójnej diecie
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Członkowie Krajowej Rady Sądownictwa znaleźli sposób, by zarabiać więcej. Najlepiej poszło sędziemu Maciejowi Nawackiemu, który wzbogacił się dodatkowo o 17,5 tys. zł – informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Członkowie KRS otrzymują dietę za każdy dzień przepracowany na rzecz rady. Nowatorski mechanizm – jak podaje gazeta - był prosty: niektórzy, zamiast jak do tej pory pracować w komisjach działających w radzie w tych dniach, kiedy wypadają posiedzenia plenarne, zaczęli spotykać się w innych terminach. Przy tym w większości przypadków ich udział miał formę zdalną.

Dzięki temu zamiast jednej diety (blisko 1 tys. zł) były im wypłacane dwie – jedna za udział w posiedzeniu plenarnym, druga za udział w komisji.

"Najwięcej dorobił w ten sposób sędzia Maciej Nawacki, wzbogacając się o niemal 17,5 tys. zł. Następny jest sędzia Dariusz Drajewicz (otrzymał prawie 16,5 tys. zł), a podium zamykają ex aequo sędziowie Jędrzej Kondek i Teresa Kurcyusz-Furmanik oraz poseł PiS Arkadiusz Mularczyk (każdy dostał po 11,6 tys. zł). Z dokumentów wynika, że na wypłatę dodatkowych diet w ciągu pięciu miesięcy poszło ponad 120 tys. zł. Przewodniczący rady Leszek Mazur stwierdził na ostatnim posiedzeniu, że jeżeli pieniądze byłyby wydawane w takim tempie, to środki przeznaczone na przyszłoroczne diety skończyłyby się w połowie roku" – podał "DGP". (PAP)

ktl/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
samsza
UE przepłaca europosłów, pis sędziów - biorą przykład z najlepszych.
kris74keh
Luka w przepisach. Kto by nie skorzystał?
karbinadel
No i jak tu nie chwalić tzw. dobrej zmiany?
jpelerj
Koryto+. Doją ile wlezie, bo może się nagle skończyć.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki